Українська школярка може врятувати людство

Збір коштів на потреби армії України
18.01.2019

Українська школярка може врятувати людство

Людство врятує від перевтоми мобільний додаток, розроблений українською школяркою 17-річною Міленою Васильєвою. Зі своєю розробкою дівчина перемогла на конкурсі дитячих винаходів. Майже 70% людей у всьому світі страждають від перевтоми, з’ясували науковці Даремського університету, передає ТСН.

Рік тому Мілена навчалася у 11-му класі, готувалася до ЗНО і викладала англійську дітям. Постійні навантаження, тривога та проблеми зі сном були звичним станом для школярки. За кілька місяців вона знайшла спосіб контролювати втому.

“Батько Мілени – програміст, мама – інженер, дідусь – винахідник. Не дивно, що й себе дівчина шукала у схожій сфері. І коли натрапила на конкурс дитячих ІТ-винаходів, зрозуміла – це саме воно”, – йдеться у повідомленні. Конкурс вимагав створити мобільний додаток, який би вирішував глобальну проблему. Екологія, потреби людей з інвалідністю. Мілена змінювала одну тему на іншу. Аж поки не знайшла ту, що її справді турбує.

“До 12 ночі сиділа, робила уроки і я вже працювала, о 5 ранку треба було на роботу вставати. Думаю, добре, я пішла спати, завтра рано вставати. Десь через годину я зрозуміла, що все рівно не сплю, а думаю над ідеями. Зрозуміла, що дуже втомлююся і не можу поєднувати те, що потрібно і те, що хочу, і залишатися при цьому здоровою фізично і психічно. Подумала, чому б  цю проблему не вирішити”, – говорить дівчина.

Онлайн-уроки конкурсу допомогли дівчині вивчати програмування, маркетинг та дизайн. Читала наукову літературу, спілкувалася з лікарями, проводила власні опитування. За два місяці створила свій перший у житті мобільний додаток. “Одразу є кнопочка старт. Там треба заповнити такі дані, як стать, вік, зріст. Але там є ще тест на тривогу”, – розповідає вона.

Після тесту програма підкаже, чи достатньо людина відпочиває. Якщо рівень втоми зависокий – додаток порадить, як його знизити. Згодом Мілена розчарувалась у винаході, зрозумівши, що люди дечого не робитимуть. Вирішила навесні випустити оновлену версію програми.

“Конкурс не про програмування навіть, а про бізнес. Будь-яка дівчинка може побачити, що в неї є навички маркетингу або підприємництва, як це сталося зі мною. У нас дуже багато стереотипів. У чоловіків типу: ти ж жінка, ти повинна дітей виховувати. Дівчата повинні ламати ці стереотипи навіть не для когось, а для себе. Доводити собі, що вони можуть робити бізнес, робити гроші, вони можуть робити програми, додатки, та все що завгодно”, – додала Мілена.

, , , переглядів: 875

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *