Успіх любить психопатів: правда чи міф

Збір коштів на потреби армії України
18.10.2018

Успіх любить психопатів: правда чи міф

Американські вчені вирішили перевірити гіпотезу, що більшість успішних людей — психопати. Дослідники з Університету штату Алабама в Тускалусі переглянули наявні дані, щоб отримати більш чітке уявлення про психопатію у трудових відносинах. Особливо психологів цікавив “взаємозв’язок між психопатичними характеристиками особистості та лідерством”.

Повторний метааналіз даних 92 досліджень показав, що люди з психопатогенними тенденціями, швидше за все, володіють лідерськими якостями, однак служба під їх керівництвом і їх завдання не завжди ефективні.

“Таким чином, ми можемо припустити, що найчастіше такі люди поводяться строго з підлеглими, а їх інструменти “мотивації” не завжди виправдовують себе”, — заявив автор дослідження Пітер Хармс.

Проте дослідження показало деякі відмінності між чоловіками і жінками. Зокрема, психопатичні риси у жінок частіше сприймаються негативно.

“Існування такого подвійного стандарту, безумовно, пригнічує. Я можу собі уявити, що жінки, якi прагнуть зайняти керівні посади, отримують уявлення про те, що вони повинні наслідувати успішним лідерам чоловіків, які проявляють психопатичні тенденції”, —  заявила інший автор дослідження Карен Ландей.

Оскільки це статеве розходження виявилося новим відкриттям, необхідно провести набагато більше досліджень, щоб розібратися в нюансах.

Автори також вказують на деякі обмеження поточного дослідження; наприклад, вони засновували свій аналіз на відносно невеликому числі емпіричних досліджень. Крім цього, зараз відсутній стандартний спосіб вимірювання психопатії. Крім того, в більшості досліджень, які вони аналізували, успіх лідерів оцінювався суб’єктивно; було б цікаво дізнатися, як вплинула об’єктивна міра, наприклад фінансовий успіх, результати висновків.

, , , переглядів: 994

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *