В Україні відбулася виставка породистих котів

Збір коштів на потреби армії України
20.09.2020

В Україні відбулася виставка породистих котів

В рамках ХХIV чемпіонату України 19-20 вересня в приміщенні колишнього кінотеатру «Жовтень» у Житомирі проходить виставка породистих котів. На захід до міста з’їхалися півсотні учасників з різних міст країни.

«Приїхали з Сум. Яка по рахунку у нас виставка, сказати не можу, але можу зазначити, що за результатами 2020 року, ми стали п’ятим найкращим кошенятком і перейшли у дорослі коти й намагаємось далі завойовувати призи. Котиків у мене не дуже багато – це дві дівчинки та дітки від дівчинок.

Особливості породи, що я можу сказати: котики дуже активні, орієнтовані на людину, полюбляють ласку та дарують, котики по рівню інтелекту, можна сказати, що перебувають між собакою, мовою та людиною. Тобто якщо ви хочете кота-партнера, то це орієнтальний кіт», – розповідає учасниця виставки Світлана Попова.

«Ми приїхали з Києва. Цьому коту чотири місяці, ми виступаємо у класі котят, відповідно це наша друга виставка. Обов’язково потрібно купати котика, будь-яку тварину і кошенятко перед виставкою, особливо персів. Тому що дуже важливо, щоб він мав гарний вигляд і шерсть була пухнаста та грала у експертів на руках. Обов’язкового беремо гребінець з собою та махалки, до яких вони звикли, щоб їм було спокійно грати, як і вдома.

Та й перед тим, як ми виносимо до експертів, щоб вони розігрались, адже обов’язково вони мають показувати свій темперамент, грати на рингу, бути активними, не спати. Це один з основних критеріїв, крім породних показників, які є дуже важливими для експертів», – каже учасниця виставки Вікторія Палатна.

Кожен кіт оцінюється експертами відповідно до стандартів його породи.

«Сьогодні і завтра кваліфіковані експерти оцінюють роботу клубу. Праця клубу полягає в тому, що підбираються племінні пари, народжуються кошенята, вони отримують документи, за якими в майбутньому теж будуть займатися виставковою кар’єрою, або відпочивати. Обирають їх судді, обирають за породними якостями, це мають бути відмінники, які стандартам відповідають на сто балів. Основні критерії для всіх різні.

У персів – це довга шерсть. До речі, персів зараз дуже мало, а колись вони були основною породою, яка переважала на виставках, а зараз їх одиниці і ми дуже задоволені, що до нас приїхали перси дуже високого рівня. Це для Житомира подія», – говорить організаторка виставки Світлана Дядик.

Вхід на виставку за благодійними внесками.

, , , переглядів: 1 469

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *