В Україні зацвіла незвичайна рослина драконоголовник

Збір коштів на потреби армії України
25.07.2020

В Україні зацвіла незвичайна рослина драконоголовник

На Полтавщині зацвіла цікава по своїй формі квітка: драконоголовник (Dracocephalum ruyschiana) або мир-зілля. Про це пише kg.ua. Це трав’яниста багаторічна рослина з родини Губоцвітих. Має чотиригранне опушене стебло з супротивними сидячими листками 2,5-7 см завдовжки. Цвіте у червні-липні.

Квітки майже сидячі, синьо-фіолетові, мають довжину 20-30 мм, зібрані у несправжні кільця і формують колосоподібне суцвіття. Плодоносить у серпні-вересні. Плід – горішок коричневого кольору до 3 мм завдовжки. В Україні трапляється рідко, формує нечисленні популяції на південній межі свого поширення, що займають малу площу, мають низьку щільність і характеризуються незадовільним поновленням.

Надає перевагу сухим сосновим, рідше листяним і мішаним лісам, а також узліссям, просікам, остепненим лукам, заростям чагарників та відкритим піщаним та вапняковим схилам. Природоохоронний статус виду – неоцінений, занесений до Червоної книги України (2009); охороняється Бернською конвенцією як вид, що потребує мінімальних заходів задля збереження.

, , , переглядів: 602

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *