Вчені розповіли, чи можна позбутися болю за допомогою медитації

Збір коштів на потреби армії України
11.02.2019

Вчені розповіли, чи можна позбутися болю за допомогою медитації

Майндфулнес-медитація полегшує симптоми хронічного болю.  Згідно аналізу даних, недавно опублікованого в журналі Evidence Based Mental Health, медитативна техніка покращує показники благополуччя у пацієнтів. Вчені перебрали дослідні бази даних відповідних клінічних випробувань, порівнявши ефективність когнітивно-поведінкової терапії (КПТ) і майндфулнес в лікуванні хронічного болю протягом тримісячного періоду.

Майндфулнес — вид медитації, який фокусує зусилля на миттєвому усвідомленні думок, почуттів, тілесних відчуттів і безпосереднього оточення. Методика допомагає постраждалим виробити ефективні способи впоратися зі своїм болем.  У рамках дослідження вчені вивчили результати 21 дослідження, в яких брали участь 2000 людей, більшість з яких становили жінки у віці від 35 до 65 років. Хронічний біль, як правило, був пов’язаний у них з опорно-руховим апаратом. Багато з них відчували симптоми протягом 10 років.

Пов’язане зображення

Аналіз показав, що між КПТ і майнфулнес немає істотних відмінностей. Обидва методи помітно поліпшили роботу опорно-рухового апарату і зменшили гостроту болю і пов’язаної з нею депресією у порівнянні зі звичайним доглядом або його відсутністю. Слід зазначити, що хоча аналіз дав зіставні результати по обох методах, статистична похибка була крайньою високою. Це означає, що ще дуже рано говорити, який метод ефективніший для пацієнтів з хронічним болем. Необхідні подальші дослідження. “І хоча КПТ покращує стан пацієнтів з хронічним болем, майндфулнес може стати додатковим способом для поліпшення симптомів хронічного болю”, — сказано в дослідженні.

, , , , переглядів: 1 040

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *