Вчені сказали, які тварини заражаються коронавірусом

Збір коштів на потреби армії України
12.12.2020

Вчені сказали, які тварини заражаються коронавірусом

Найбільшу ймовірність заразитися коронавірусною хворобою COVID-19 мають тхори, але така вірогідність існує й для котів, собак та циветів. Про це повідомляє PLOS Computational Biology із посиланням на Центр геномної регуляції в Барселоні, пише ZIK.

Зазначається, що загалом було досліджено десять видів живих істот, серед яких половина – люди, кішки, тхори, цивети і собаки заразилися коронавірусом. Водночас качки, щури, миші, свині і кури, мають меншу вразливість до вірусу або зовсім не чутливі до них.

Під час дослідження вчені використали метод комп’ютерного моделювання й установили, що основною точкою потрапляння COVID-19 на поверхню клітини є рецептор ACE2. А оскільки деякі види тварин мають низьку енергію всмоктування, для них хвороба не становить небезпеки.

Що стосується застосування цих знань на практиці, то дослідники заявили про можливість уникнення потенційного продовження пандемії COVID-19. Завдяки отриманій інформації про те, як протікає коронавірус у різних тварин, можна зменшити їхні контакти з людиною та з іншими тваринами.

“Знання того, які тварини сприйнятливі до COVID-19, допомагає нам запобігти спалаху інфекції в пізніший період”, – висловився один із дослідників Луїс Серрано.

, , , переглядів: 820

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *