Все про алкогольну амнезію: чому після випивки погано з пам’яттю

Збір коштів на потреби армії України
29.10.2018

Все про алкогольну амнезію: чому після випивки погано з пам’яттю

Ще мить тому ви насолоджувалися смаком алкогольного коктейлю, а тепер прокинулись (в кращому випадку) вдома з приреченими на провал спробами згадати події минулого вечора. Чому так виходить? На мові медиків це називається різновидом тимчасової антероградної амнезії, при якій здатність мозку створювати нові спогади порушується на деякий проміжок часу.

Нейрофізіологи досі намагаються розібратися, чому так відбувається. Довгий час вважалося, що алкоголь вбиває клітини мозку. І дійсно неабияка кількість спиртного пошкоджує нервові клітини і порушує когнітивні процеси. Однак малоймовірно, що саме це основна причина виникнення амнезії.

Результат пошуку зображень за запитом "memes do sapo caco"

Як правило, порушення відбуваються в роботі гіпокампу — області мозку, що виконує важливу роль в освіті, зберіганні та одержанні нових спогадів. Зокрема, алкоголь блокує так зване довгострокове потенціювання синапсів в пірамідальних клітинах гіпокампу.

Спиртне змінює активність певних глутаматних рецепторів, тим самим підвищуючи вироблення специфічних стероїдних гормонів. Це, в свою чергу, уповільнює довгострокове потенціювання синапсів гіпокампу. Зазвичай цей механізм, відповідальний за посилення синаптичної передачі інформації між нейронами, і є основою формування пам’яті.

Пов’язане зображення

У рамках експерименту над гризунами медики захотіли з’ясувати, скільки потрібно алкоголю для появи амнезії. Виявилося, що концентрація алкоголю в крові мишей повинна бути гранично високою — близько 300 міліграмів на децилітр. У людей ця доза варіюється від людини до людини. Тим не менш, ті, хто надмірно захоплюються випивкою, частіше мають проблеми з пам’яттю.

Зараз медики працюють над препаратом, який дозволить позбутися від провалів у пам’яті. Наприклад, антагоніст AP5 (клас анестетиків) блокує певні рецептори глутамату і, таким чином, запобігає негативному впливу алкоголю. Інгібітор 5-альфа-редуктази також частково протидіє негативним ефектам випивки, оскільки перешкоджає утворенню нових стероїдних гормонів. Тим не менше, найбільш ефективна і проста стратегія запобігання провалів у пам’яті полягає в тому, щоб не хильнути зайвого.

, , переглядів: 1 569

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *