Вціліли після пожеж: в Австралії знову знайшли опосумів

Збір коштів на потреби армії України
11.12.2020

Вціліли після пожеж: в Австралії знову знайшли опосумів

На австралійському острові Кенгуру виявили карликових опосумів, яких раніше вважали вимерлими через лісові пожежі. Про це пише ВВС.  Звірят знайшли вперше після масштабного стихійного лиха, що зруйнувало їхнє середовище існування.

Тварин виявили дослідники з організації охорони дикої природи Kangaroo Island Land for Wildlife. Про це йдеться на їхній сторінці у Facebook. Масштабні дослідження вчені проводили після лісових пожеж 2019-2020 років. Дослідники шукали різні види тварин, які могли вимерти. У вогні тоді згоріло майже 440 500 гектарів острову.

“Ця знахідка є першим задокументованим свідченням того, що вид вижив після пожежі. Вогонь охопив близько 88% ареалу цього виду, тому ми не були впевнені, якими будуть наслідки пожеж, але абсолютно очевидно, що популяція сильно постраждала”, – зазначив еколог Пет Ходженс.

За словами експерта, нині найбільшу небезпеку для опосумів становлять дикі кішки.

Маленькі карликові опосуми важать менш як 10 грамів. Вони живуть на Тасманії, а інколи на материковій частині Південної Австралії та Вікторії, крім острова Кенгуру. Цю тварину важко вивчати, враховуючи її розмір і обмежений ареал. Вид Cercartetus lepidus є одним із найменших опосумів у світі.

, , , переглядів: 579

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *