Зшити чи купувати готову вишиванку – ось у чому питання?
Вишиванка – символ нації, або генетичний код, як її часто називають. Більшість українців мають у своїй шафі вишиванку, щоправда, не всі ці речі по-справжньому українські. На ринку доволі часто можна зустріти засилля китайських вишиванок, які подаються як нібито українські, але це не так. Звичайно, коштують вони куди менше, за справжні сорочки ручної роботи, але і душі у них зовсім немає. Якщо ви вирішили створити вишиванку власноруч, то підготуватися до роботи можна в vechornytsi.com.ua.
А що вам знадобиться для пошиття вишиванки?
Для початку прийміть рішення, що готові до такого експерименту. Досвідчені майстрині діляться, що створення вишиванки – робота хоч і цікава, але буває і нудною та монотонною, а ще забирає багато часу. То ж якщо ви людина зайнята – краще довірити цю справу професійній майстрині. Але вишита своїми руками сорочка, однозначно, безцінна і ексклюзивна.
З чого почати шити вишиванку?
Тут є різні варіанти: ви можете шити сорочку “з нуля”, тоді почніть із замірів параметрів, або можете придбати, наприклад у vechornytsi, заготовку сорочки і тоді вже займатися безпосередньо вишиванням орнаменту.
Зараз тренд на натуральність, тому у пріоритеті такі тканини:
- Льон
- Бавовна
- Домоткане полотно
- Габардин білий
- Габардин кольоровий
Що стосується кольорів, то раніше в моді були білосніжні вишиванки. Нині ж ситуація змінилася, і палітра вишитих сорочок, блуз і суконь дуже розширена. Так, стилісти рекомендують обирати вишиванки на пастельній, зеленій чи блакитній тканинній основі. У виборі кольору експерименти вітаються. Коли визначилися з тасканиною і кольором, настав час обирати нитки, стрічки або бісер для вишивання. Також не забудьте купити схему для вишивки – https://vechornytsi.com/catalog/vishivka-strichkami
Найпоширеніші вишиванки трьох видів:
- Вишиті хрестиком (традиційні вишиванки, які вважаються класикою).
- Вишиті гладдю (орнамент виглядає більш обємно).
- Вишиті бісером (більш вартісні матеріали, але й більш ефектно виглядає).
Тепер настав час вибору орнаменту для вишиванки. Це мабуть найважливіший і водночас найважчий етап у створенні сорочки. Якщо це вишиванка для чоловіка, то краще зупинитися на геометричних і абстрактних орнаментах. Жіночі вишиванки зазвичай прикрашають квітковими візерунками або ж так само більш м’якими геометричними.
Як би там не було, створена своїми руками вишиванка – це не лише ексклюзивна і беззаперечно стильна річ, а ще й спадок. Бо ж якісно підібрані матеріали і кропітка робота не лише гарно носитиметься, а й може перейти до наступних поколінь.