Як чистити скло камінної топки попелом?

Збір коштів на потреби армії України
14.02.2019

Як чистити скло камінної топки попелом?

Навіть якщо камінна топка нечасто використовується, на її склі починає з’являтися сіра чи чорна плівка від кіптяви. Видалити такі забруднення може бути доволі складно. У деяких моделях сучасних опалювальних приладів використовується система, що запобігає появі забруднень. Для цього використовується повітряна завіса, яка захищає дверцята від часточок сажі. Але в старіших моделях камінів така система відсутня. Тож ви повинні подбати про чистку.

Як уникнути появи кіптяви?

Щоб скло менше забруднювалося, дослухайтеся до наступних порад:

  • Завжди використовуйте добре висушені дрова.
  • Спробуйте спалювати більш тверду деревину, таку як дуб, вишня чи горіх. Чим більше у дровах соку, тим більше кіптяви утворюється.
  • Якщо температуру в каміні можна регулювати, спробуйте її підвищити. Тоді утворюватиметься менше незгорілих часточок, які осідають на склі.
  • Впевніться, що в камін потрапляє достатня кількість кисню.

Матеріали для роботи

Ось що вам знадобиться для очищення скла:

  • Газета (краще без кольорових зображень).
  • Звичайна водопровідна вода.
  • Пляшка з розпилювачем.
  • Кілька паперових рушників.
  • Чистий подрібнений попіл.

Покрокова інструкція

Перші ніж приступити до роботи, впевніться, що камін повністю охолов і в ньому немає тліючого попелу. Пам’ятайте, що він може лишатися гарячим до 48 годин.

Тепер виконайте наступні дії:

  1. Складіть чи зімніть газету, занурте її у воду і злегка відтисніть. Після цього занурте її в попіл. Тут від замінює порошок для чистки.
  2. Газетою з попелом починайте обережно протирати скло круговими рухами. Ви помітите, що папір стає брудним. Це означає, що метод працює. Коли газета почорніє, замініть її новим шматком (занурюєте почергово у воду і попіл). Більша частина сажі повинна зникнути з віконця.
  3. Розпиліть трохи чистої води на скло і протріть його паперовим рушником. Повторюйте, доки вся сажа перейде на рушник, а скло стане чистим. Після цього протріть його насухо ще одним рушником чи щільною паперовою серветкою.

Тепер лишається знову розкласти вогонь і насолоджуватися відпочинком біля чистого каміну. Головна перевага описаного тут методу полягає у його доступності. Всі необхідні матеріали (вода, газета, паперові рушники, попіл) в більшості випадків є під рукою. Не потрібно нічого купувати.

переглядів: 1 845

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *