Як моментально повернути енергію?

Збір коштів на потреби армії України
04.11.2018

Існує доволі незвичайний спосіб ефективно підвищити свою активність – випити кави і подрімати після цього. Про це розповіла дослідниця сну Чин Мо Чжоу з Канади. Дослідниця каже, що кофеїн і сон мають дещо спільне – вони підвищують активність і покращують деякі види діяльності. Зокрема, мова йде про водіння, роботу та навчання. Тому, за її словами, сумістивши каву зі сном, можна досягти значно більшого результату.

Науковці провели дослідження серед добровольців з порушеннями сну. Учасники експерименту випивали по великій чашці кави, а через 5 хвилин лягали подрімати на 15 хвилин. Після цього їх перевірили на уважність за допомогою водійських тестів на симуляторі. Споживання кави без сну покращувало водійські якості, а поєднання кофеїну з коротким сном посилило їх ще більше.

Результат пошуку зображень за запитом "кава зранку"

“Коли ви п’єте каву, кофеїн якийсь час є у шлунку перед тим, як потрапити до тонкої кишки. Саме звідти кофеїн всмоктується і розповсюджується по тілу. Такий процес, від пиття до абсорбції, займає 45 хвилин”,– пише авторка.

Відповідно, приплив енергії від кофеїну настає швидше – приблизно через півгодини після вживання. А якщо випити кави за 15 хвилин до короткого сну, то це ніяк не вплине на здатність заснути – тіло ще не відчує ефект кофеїну. Висновок фахівця: якщо випити чашку запашної кави перед коротким сном, то з’явиться більше енергії після пробудження, якої вистачить на 4-5 годин. Однак слід пам’ятати, що для енергійності та продуктивності краще добре спати. Сон важливий для роботи мозку і всього організму. Тому тким “швидкісним” методом відновлення енергії не слід зловживати.

, , переглядів: 661

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *