Як підібрати найкраще насіння кукурудзи до висадки?

Збір коштів на потреби армії України
24.03.2020

Як підібрати найкраще насіння кукурудзи до висадки?

Насіння – основа майбутнього гарного врожаю. Використовуючи високоякісне насіння кукурудзи, ви позбуваєтеся багатьох проблем, пов’язаних з підвищеною чутливістю до шкідників, вологи та інших негативних факторів. Збір врожаю стає простішим, а прибуток з одиниці засіяної площі зростає. Сьогодні немає необхідності в самостійній заготівлі та зберіганні посівного матеріалу. Магазин Posivna вже підготував усе необхідне для успішного фермерства. Тут ви можете придбати різні сорти насіння кукурудзи з високою продуктивністю та стійкістю до пошкоджень.

Про що варто пам’ятати при виборі?

Основні рекомендації:

  • Вибирайте сертифіковане насіння від перевіреного постачальника. Такий матеріал має високий відсоток схожості, є захищеним від бур’янів та хвороб.
  • Надавайте перевагу насінню з високими показниками врожайності, адаптовані до кліматичних особливостей вашого регіону, стійкі до шкідників та мікроорганізмів.
  • Обов’язково враховуйте умови, в яких буде рости кукурудза. Наприклад, в регіоні з частими дощами доцільніше використовувати стійке до підвищеної вологості насіння.
  • Використовуючи власний посівний матеріал, ретельно перевірте його. Вибирайте лише добре розвинені качани, не пошкоджені та на вражені хворобами.
  • Для запобігання розвитку резистентності варто час від часу змінювати гібриди, які ростуть на одній земельній ділянці.

Гібрид чи вільне запилення?

Перші покоління гібридного насіння дозволяють отримати на 20-30% більше врожаю, ніж відкрито запилювані сорти. Якщо зібране насіння використовувати для наступної висадки, врожай буде на 40-50% нижчим в порівнянні з попереднім роком. Саме тому для отримання максимальної ефективності рекомендується щороку купувати гібридний посівний матеріал. Витрати сповна окупляться завдяки великим врожаям, економії на їх збиранні та зберіганні.

Відкрито запилювані сорти з точки зору врожайності менш вигідні, аніж гібриди. Їхньою перевагою є можливість використання знову і знову без значної зміни рівня врожайності (за умови збереження генетичної чистоти).

Фермерські господарства у більшості випадків використовують саме гібриди, оскільки вони дозволяють збільшити прибутки з використовуваної одиниці площі засіяних земель.

переглядів: 652

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *