Як відрізнити підроблену косметику від оригіналу

09.12.2017

Підроблена косметика — це не тільки викинуті на вітер гроші, але і ризик отримати проблеми зі шкірою у вигляді алергічних реакцій або серйозних запалень. Найчастіше підробляють відомі марки косметики люксового сегмента, причому придбати підробку можна не тільки на дешевих ринках, але і в пристойних магазинах косметики. Найбільш підроблюваною продукцією є губна помада та блиск для губ, лак для нігтів, парфумерія, туш для вій.
Підроблені дешеві креми — найгірше з косметичних зол! При найменшій підозрі на підробку не ризикуйте і не купуйте таку косметику, навіть якщо фінансова вигода здається очевидною.

Крок №1: Упаковка
Це перше, що слід ретельно перевірити. Виробники косметики класу люкс не просто не економлять на упаковці, а навпаки — роблять її «обличчям» бренду, витрачаючи багато коштів на виробництво. Огляньте коробку — вона повинна бути цілою, без вм’ятин і подряпин. Крім того, шановні бренди упаковують в картонну коробку в спеціальну плівку, яка захищає продукт від вологи. Якщо на шві плівки є наклейка з голограмою дистриб’ютора — майже напевно перед вами оригінальна продукція.

Також уважно придивіться до назви бренду на упаковці. Дуже поширена шахрайська схема, коли в назві змінюють всього одну букву, а якщо назва складається з кількох слів, то їх просто міняють місцями. Це робить шахраїв невразливими перед законом, хоча косметичний продукт зовні, як і раніше, практично не відрізняється від оригіналу. Також після розкриття упаковки придивіться до швах коробки.

Крок №2: Склад
Навіть не будучи хіміком, можна з легкістю визначити справжність продукції, глянувши на склад. Список інгредієнтів розподіляється таким чином, що на перших місцях завжди вказані речовини, яких найбільше у засобі. Найдорожчими і найбільш ефективними речовинами є різноманітні екстракти трав, рідкісні види натуральних масел, витяжки з рослин, що виростають на обмежених територіях, колаген, гіалуронова кислота високого ступеня очищення.

Крок №3: Штрих-код
Найпростіший спосіб перевірити косметику на справжність — звірити зазначений на упаковці штрих-код у базі даних виробника. Це можна зробити на спеціалізованих сайтах, або звернувшись в службу підтримки бренду. Як правило, підробка виявляється, коли на упаковці вказана одна країна-виробник, а по штрих-коду визначається інша. Також можна перевірити продукцію за номером партії. Він позначається на дні упаковки цифрами і літерами. Згідно наявності або відсутності даної партії на офіційному сайті виробника, можна легко визначити справжність косметики.

Крок №4: Інструкція по застосуванню
Дорогі бренди косметики піклуються про своїх клієнтів і в обов’язковому порядку додають в коробку інструкцію по застосуванню засобу з коротким описом і додатковими порадами на різних мовах. Виробники якісної косметики з високим вмістом натуральних інгредієнтів обов’язково вказують особливості зберігання своєї продукції. А от шахраї дбають лише про прибуток, не звертаючи уваги на деталі.

Крок №5: Тюбик
Незалежно від того, який саме продукт ви придбали — флакон з парфумами або банку з кремом, тюбик повинен бути якісним, гладким, без подряпин і дефектів. Кришка, дозатор, обідок повинні бути справними, щільно прилягати, не прокручуватись і видавати рівно стільки кошти, скільки необхідно. Дорогий бренд відрізняється від дешевого високою якістю деталей, адже кошти класу люкс повинні бути не тільки ефективними, але і красивими.

Якщо ви купуєте декоративну пресовану косметику, зверніть увагу на прикладену кисть для нанесення засобу. На всіх оригінальних аксесуарах обов’язково є вигравірувані або тисненое назва бренду. Також можна оцінити якість ворсу кистей — поважають себе бренди роблять аксесуари з високоякісного натурального ворсу, який при контакті з водою не линяє і не розклеюється. А от шахраї завжди економлять на тюбиках і аксесуарах, що легко помітити.

Крок №6: Запах
Як правило, оригінальна косметика або зовсім не пахне, або володіє приємним ненав’язливим ароматом — виробнику не потрібно маскувати неприємний запах другосортного сировини. Також можна орієнтуватися на фірмових запах деяких косметичних продуктів — наприклад, всесвітньо відома метеоритна пудра володіє впізнаваним фіалковим ароматом, який дуже складно підробити. А ось якщо придбана вами косметика занадто різко пахне дешевими парфумами або хімічними речовинами, значить, майже напевно ви зіткнулися з підробкою.

Крок №7: Консистенція і нанесення
Мабуть, самий очевидний ознака, за яким можна визначити справжність косметики — її якість. На дні рідких коштів не повинно бути осаду, а кремоподібна і гелеподібна косметика не повинна розшаровуватися, містити грудочок, пластівців і сторонніх домішок. Туш для вій повинна приємно пахнути, а щіточка — видавати не надто багато продукту, що говорить про якості обмежувача на тюбику.

Губну помаду перевірити теж просто: викрутіть стік повністю і подивіться на структуру помади — якщо вона неоднорідна, містить відколи, шви і конденсат, з високою часткою ймовірності перед вами знаходиться фальсифікат. Зверніть увагу — тіні для повік, рум’яна і пудра повинні легко набиратися на кисть або спонж, рівномірно розподілятися по шкірі і не містити сторонніх часток.

Крок №8: Тестери
Ви напевно помічали, що дешеві фірми невідомого походження ніколи не виставляють тестери для ознайомлення зі своєю продукцією. Виробники оригінальної косметики завжди дають своїм клієнтам можливість протестувати продукцію і переконатися, що вона підійде по типу шкіри і не викличе алергії. А от шахраї прекрасно знають, що їхня косметика низької якості і містить алергени, а значить, будуть всіляко приховувати, не дозволяючи клієнтам перевірити якість продукції.

Крок №9: Ціна
Ніколи не купуйтеся на низьку вартість косметики. Одна справа — знижки та акції, які періодично влаштовують відомі косметичні бренди, і зовсім інша — відверто занижена вартість. Шахраї, як правило, встановлюють ціну на підробки у розмірі від 20% до 30% від вартості оригінальної продукції. А тепер об’єктивно оцініть, чи вигідно виробнику дорогою і якісної косметики влаштовувати аукціон небаченої щедрості?

Навіщо йому надавати вам знижку 70% і 80% на свою продукцію? Швидше за все, справа зовсім не в акціях. Це означає лише те, що під виглядом фінального розпродажу вам намагаються підсунути фальсифікат. Тому, якщо у вас немає можливості придбати косметику класу люкс, краще не ризикуйте, а купите якісну і, головне, оригінальну продукцію мас-маркету.

, , , , переглядів: 8 400

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *