Як вибрати між велосипедом і електросамокатом

Збір коштів на потреби армії України
27.06.2022

Як вибрати між велосипедом і електросамокатом

Здорожчання і відсутність пального на автозаправних станціях, пов’язані з нападом російських загарбників на Україну, змусили багатьох жителів нашої держави задуматись про покупку альтернативного транспорту. Велосипеди і електросамокати є екологічними засобами пересування і сприяють покращенню здоров’я, настрою, фігури, тому така заміна принесе тільки користь. А от як вибрати між двома варіантами – дізнайтесь з наших підказок.

Який засіб пересування кращий

І велосипед, і електросамокат мають переваги і мінуси. Якщо ви не вмієте кататись на двоколісному байку, зверніть увагу на більш простий у навчанні та використанні самокат. На ньому можна пересуватись вулицями та парками, їздити в магазин і на роботу.

До переваг електричних самокатів відносять:

  • маневреність і легкість транспортування при розрядженні акумулятора і в місцях, де немає змоги їхати;
  • відсутність потреби в переодяганні, діставшись на роботу або в гості;
  • можливість залишати його навіть поруч з робочим місцем.

Серед мінусів засобів – потреба вчасно дбати про зарядку.

Велосипедами теж можна їздити на роботу, в магазин, а ще здійснювати поїздки на великі відстані й по різних дорогах. Велопрогулянки підвищують тонус, зміцнюють витривалість, сприяють схудненню. На відміну від самокатів, байки не потребують підзарядки.

Моменти, які слід врахувати під час вибору

Перед тим, як купити велосипед або електросамокат, потрібно визначитись із завданнями, які буде вирішувати засіб пересування.

Прохідність

Завдяки конструкції велосипедам властиві кращі показники прохідності. Великі колеса дозволяють їм їздити не тільки по пересіченій місцевості, але й по глині, піску, траві і без проблем заїжджати на бордюри. Навіть найбільші колеса самокатів не здатні забезпечити їм рівноцінну прохідність.

Швидкість

Під час поїздки містом на велосипеді середня швидкість становить близько 20 км/год, тоді як за його межами в середньому можна розігнатись до 35 км/год. Бюджетний електросамокат здатен розвинути швидкість до 20 км/год, тоді як дорогі й потужні моделі розганяються навіть до 100 км/год. Але така швидкість небезпечна, особливо якщо врахувати стан місцевих доріг і більшу складність керування на поворотах. Тому варто добре подумати, перш ніж так розганятись.

Керованість

Велосипеди більш надійні й маневрені, але навчання їзді на них потребує більше часу. Не у кожного швидко виходить одночасно повертати кермо, тримати рівновагу й крутити педалі. А от навчитись керувати самокатом набагато простіше і швидше.

Дальність поїздки

Велосипедами можна долати будь-які відстані, оскільки вони не мають жодних обмежень. Відстань, яку дозволить проїхати електросамокат, залежить від його моделі, стану батареї. В середньому, це близько 20 км. Для поїздок у магазин і на роботу цього достатньо. Можна навіть виїхати недалеко за місто на пікнік.

Компактність

Відносно невеликі розміри самоката роблять його зручним у переміщенні з місця на місце, перевезенні в транспорті та зберіганні. Частково вирішити проблему транспортування та компактності при зберіганні велосипеду дозволяє його складання.

переглядів: 507

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *