Як змінювалась футбольна форма?

Збір коштів на потреби армії України
04.02.2022

Як змінювалась футбольна форма?

Футбол має довгу історію – він зародився ще наприкінці 19 століття! Правила гри змінювались і вдосконалювались, а з ними ставала кращою і футбольна форма. Спортивна мода минулих років була зовсім іншою – дізнайтесь, якою саме!

Що одягали перші покоління футболістів?

Носити щось подібне на футбольну форму гравці почали незадовго після того, як футбол почав набирати популярність. В деяких джерелах можна знайти назву «четвірка» або «+4», яка вказувала на те, що на футболістах було чотири речі плюс взуття. До цього набору входила сорочка, високі шкарпетки, заправлені в шкарпетки довгі штани і захисний головний убір. Назвати таку уніформу професійною було важко, проте команди намагалися досягти одностайності у зовнішньому вигляді. Поступово сорочки замінили більш практичними спортивними кофтами, а штани – довгими шортами (хоча штани використовувались досить довго). Відомо навіть, що були спроби зупинити процес укорочення шортів, однак ці намагання виявились марними. Окремо згадаємо взуття для футболу – задовго до появи бутсів під час гри використовувались черевики, подібні до робочих. Вони були не занадто практичними, тож незабаром було дозволено використовувати полегшені моделі з шипами не більшими за 0,5 дюйма – прототипи бутсів.

Розвиток сучасної футбольної моди

Суттєві зміни в конструкції і вигляді футбольної форми настали після винайдення і впровадження у вжиток синтетичних волокон. Це дозволило зробити форму легшою, зручнішою і більш стійкою до вологи. Ця сама технологія сприяла покращенню зовнішнього вигляду форми, зокрема появі на ній у 1930-х роках великих порядкових номерів. Варто зазначити, що номери використовувались і раніше, однак це не було жодним чином уніфіковано. Натомість з цього моменту футбольні клуби зобов’язувались додавати відповідні цифри на футболки і шорти, щоб у такий спосіб полегшити роботу суддям і підвищити зручність для уболівальників. З тих пір команди регулярно змінюють дизайн і оформлення своєї форми. У домашніх комплектах кольори залишаються незмінними – оновлюється лише їхня комбінація. Натомість виїзна уніформа змінюється частіше – її можна назвати місцем для творчості. А що ж із взуттям? У 50-ті роки 20 століття створюються перші класичні футбольні бутси. Корифеєм цього ринку стала фабрика братів Адольфа і Рудольфа Дасслерів, котра вже незабаром розділилась на конкуруючі до сьогодні Adidas і Puma. За неповних 50 років відбулась повна переорієнтація зі шкіри на синтетичні волокна, а конструкція бутсів стала неймовірно технологічною і персоналізованою. Сьогодні на сайті https://www.r-gol.com/uk/ кожен бажаючий може придбати усе необхідне для якісної гри спорядження за хорошою ціною.

переглядів: 936

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *