Яке пиво найбільше люблять українці

Збір коштів на потреби армії України
13.08.2019

Яке пиво найбільше люблять українці

Пиво й культура пивоваріння існують стільки, скільки існує людська цивілізація. За всіх часів цей напій вважали символом порозуміння і згоди. Тому не дивно, що у світі так багато любителів пива, і так багато видів пива.

Англійці, шотландці та ірландці – п’ють пиво верхового бродіння – ель. Існує безліч варіантів елю. Найвідоміші: стаут, портер, біттер. Верхове бродіння дає пиву більш пряний та фруктовий смак ніж у пива низового бродіння (лагери).

Німеччина та Чехія – царство лагеру. Саме з цього регіону почалася світова експансія лагеру – пива низового бродіння, яке готується у прохолодному середовищі. У класичного лагера – чистий солодовий смак, і воно прозоре, а хміль додає йому тієї знаменитої пивної гірчинки, яку ні з чим не переплутаєш.

Між цими двома полюсами – бельгійська пивна культура, яка занесена у список культурного надбання людства ЮНЕСКО. Бельгійці додавали у пиво фрукти, прянощі, трави. Активно використовували пшеничний солод, овес та інше зерно. Полюбляли готувати міцне пиво. У Бельгії використовують дуже багато видів дріжджів та інгредієнтів, що зумовлює різноманіття смаків. Отже, типовий бельгієць скоріше придбає міцний ель з пряним смаком, чого не можна очікувати від консервативного німця – той візьме світлий пільснер.

Сорти пива і як розрізнити

Лагер, ель чи вайсбір – як розрізнити сорти пива

А що вподобає українець?

Україна належить, звичайно, до німецько-центральноєвропейської пивної традиції, але у наш час, коли цінується різноманіття і стираються кордони, українці жваво експериментують. Статистики, яка б дала відповідь на питання про смаки українців – не існує, а продажі компаній – комерційна таємниця. І все ж, нам здається, що світлий лагер – вибір українців.

, , переглядів: 1 542

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *