Японці розпродали всі екземпляри робота-кота Нікобо

Збір коштів на потреби армії України
21.02.2021

Японці розпродали всі екземпляри робота-кота Нікобо

У Японії існує проблема самотності — люди можуть прожити ціле життя наодинці. Існує навіть термін «хікіморі» (яп. 引きこもり, «той, хто замкнувся») — це ті люди, що не хочуть соціалізуватись й вони надають перевагу жити у самоті.

Іноді це призводить до дуж тяжких наслідків — рівень самогубств у Японії один із найбільших у світі. У країні навіть нещодавно створили «Міністерство самотності», яке бореться з соціальною ізоляцією людей та допомагає їм адаптуватись у суспільстві.

Своєю чергою японська компанія Panasonic створила робота-компаньйона, який допомагатиме людям із самотністю. Робот-кіт Нікобо не може самостійно пересуватись, він має лише хвіст, яким він показує свій настрій, інформує На Часі.

Спершу може здатись, що Нікобо особливо нічого не вміє робити, але це не так — він вміє пукати. І робить він це не просто так, а лишень тоді, коли він хоче привернути увагу власника. У Panasonic зазначили, що «ця функція у нього прямо як у реальних котів».

 

Сам робот-кіт зроблений з м’якого матеріалу, що дозволяє обіймати його. Крім того, робот може стати вашим співрозмовником — спочатку він знатиме лише декілька слів, а вже з часом він навчиться мінімально підтримувати бесіди.

Прикра частина цієї новини полягає в тому, що Panasonic презентували робота на краудфандінгу. Вони випустили лише 320 моделей Нікобо, яких вже не залишилось у наявності. Щоправда, вартість такого робота була далеко не з дешевих — приблизно 10 000 гривень. Ба більше, щомісяця необхідно ще додатково сплачувати $10 за оновлення програмного забезпечення вашого улюбленця.

, , , переглядів: 700

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *