З’явився додаток про українських бранців Кремля

20.10.2020

Презентували мобільний додаток доповненої реальності #PrisonersVoice, який звертає увагу української та міжнародної спільноти на українських бранців Кремля, які перебували або досі перебувають у російських тюрмах.

Також додаток фокусує увагу на порушенні Російською Федерацією прав людини загалом, не тільки в тюрмах, і не тільки українців. «Сьогодні в Україні дуже насичений порядок денний і є багато тем, які обговорюють журналісти та громадські активісти. Проте ми маємо не забувати про тих, хто знаходиться в російських тюрмах та тих, хто перебуває в місцях несвободи на окупованих територіях.

Додаток #PrisonersVoice – це культурна ініціатива і працює в режимі доповненої реальності, де з вами можуть поговорити колишні політв’язні – Кольченко, Сенцов, Балух тощо. Крім додатку робимо інформаційну кампанію, яка містить інтерв’ю родичів в’язнів Кремля», – розповів Андрій Кулаков, програмний директор ГО “Інтерньюз-Україна”

Розробка додатку стала можливою завдяки підьтримці Українського культурного фонду. «Дуже боляче, що у 21 столітті ми мусимо говорити про демократичні цінності і свободу слова.

Презентація додатку є частиною великої одноіменної інформаційної кампанії. Завантажити додаток – це один з трьох великих кроків, до яких закликають правозахисники. Також можна підписати петицію до міжнародних організацій, відправити листа ув’язненим або стати волонтером кампанії #PrisonersVoice.

«Долучитися до кампанії надзвичайно просто – знайдіть петицію #PrisonersVoice і підпишіть її. Без зусилля кожного з нас нічого точно не зміниться. […] Під бранцями Кремля ми маємо на увазі 3 основні категорії людей: ті хто перебуває за гратами за політичними мотивам, люди які ув’язнені за сфабрикованими звинуваченнями на окупованих територіях, люди які за гратами в РФ, але є громадянами України і справи сфабриковані», – підкреслила Олександра Матвійчук, голова правління Центру Громадянських Свобод.

«Мотиви Росії у здійсненні таких дій – це припинення законної діяльності людини (активіста, опозиційного політики тощо) та утримання і збереження влади різними суб’єктами через залякування суспільства та формування у нього певної картини світу. Такий приклад сьогодні – кримські татари.

Придушення їх активності і демонстрація іншим жителям Криму начебто небезпечної діяльності кримських татар», – пояснив Сергій Давідіс, керівник Програми підтримки політв’язнів, член Ради Правозахисного центру «Меморіал». Він сказав, що на сьогодні в списках Ради Правозахисного центру «Меморіал» нараховується 66 політв’язнів, які є громадянами України. Він зазначив, що очевидно, що їх більше, але до списків решту буде включено після певної експертизи.

, , , переглядів: 956

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *