ТОП-11 дуже дивних грибів [Фото]

Збір коштів на потреби армії України
19.10.2015

ТОП-11 дуже дивних грибів [Фото]

У Рівному біля центрального продовольчого ринку на ятках поміж лікарських трав та корінців можна побачити чудернацькі “яйця”. Перехожі зупиняються біля трилітрових банок з дивною консервацією та картонних табличок “Гриб Веселка”…  Ви завзятий грибник і вважаєте, що знаєте все про всі гриби на світі? А такі ви бачили?Відьмине яйце або Веселка

  

Виявляється, це справді їстівні і дуже цілющі гриби Phallus impudicus! Вони є близькими родичами широко відомих дощовиків і з давніх-давен вживаються в їжу в сирому вигляді. Їх можна смажити, робити з ними салати, як з печерицями, кришити зі сметаною. 

Але головна особливість веселки – її легендарні цілющі властивості. У старовину знахарі з допомогою цих грибів лікували, і доволі успішно, масу недуг – від імпотенції до раку, пише OGO.ua.

Вважається, що онкохворі люди, куштуючи ці гриби сирими, почуваються краще, у них яснішає розум, покращується пам`ять і т.д. у період споживання невживання ліків може бути необов`язковим) можна також смажити, прикладати до ран і хворих місць.

 

Люмінесцентний гриб

 

 

Ні, ці неонові гриби Chlorophos Mycena ростуть не тільки на планеті Пандора з фільму «Аватар». На щастя, їх дивовижним сяйвом можна насолодитися і на Землі. Щоправда, для цього доведеться поїхати в Японію або Бразилію. Саме там у сезон дощів з`являються на світ Божий ці люмінесцентні чуда. Про те, їстівні вони чи отруйні – наука не повідомляє.

 

 

Блакитний гриб

 

 

 

Не менш прекрасний інший представник царства грибів – Entoloma hochstetteri. Росте він в Індії та Новій Зеландії. У цього гриба кольору небесної блакиті лише спори іншого, червонуватого, кольору. Неїстівний, хоча токсичність його вивчена мало.

 

Кровоточивий зуб

 

 

 

Оце страхіття має назву Гіднеллум Пека (лат. Hydnellum peckii). Крім неапетитного вигляду, гриб неймовірно гіркий на смак. Гіднеллум Пека досить поширений. Його можна знайти восени у хвойних лісах Північної Америки, Тихоокеанському Північно-Заході, в Європі, Ірані та Кореї.

 

Пташине гніздо

 

 

 

Існує і такий прикольний грибочок – це Nidulariaceae. Цей пліснявий гриб зустрічається в основному в Новій Зеландії. У яйцях-спорах накопичується дощова вода, і врешті-решт, «яйце» проривається і вистрілює спорами на відстані до 1 метра.

 

Гриб-локшина

 

 

 

А ось цей гриб Їжовик Гребінчастий (лат. Hericium erinaceus), схожий на собаку породи бобтейл, а ще більше на китайську локшину, їсти можна! Росте він на Далекому Сході, на півночі Китаю, в передгір`ях Кавказу і в Криму. За смаком нагадує… м`ясо креветок. Використовується цей гриб і в народній медицині – для підвищення імунітету, лікування хронічного гастриту, раку стравоходу, шлунка, а також та лейкемії. Зустрічається в листяних лісах з серпня по жовтень, але, на жаль, дуже рідкісний. Але його часто вирощують штучно.

 

 

Головач гігантський

 

 

 

Перед вами не яйце динозавра, а гриб, який теж може порадувати завзятих грибників – він їстівний і дуже смачний. Щоправда, лише в молодому віці, коли м`якоть його ще пружна і білого кольору (у міру дозрівання вона стає жовтою, а ще пізніше – бурою). Зате якщо вам пощастило знайти такий гриб, далі можна вже нічого не шукати – він заповнить весь кошик! Розміри Calvatia gigantea з сімейства шампіньонових сягають 50 см в діаметрі! Хоч і нечасто, але його можна знайти на узліссях листяних і змішаних лісів, на полях, луках, у степах, і навіть в садах і парках. А ще спори цього гіганта застосовують в нетрадиційній медицині – чисті культури цього виду володіють високоефективним протипухлинним засобом.

 

Сигара диявола

 

 

 

Цей гриб (лат. Chorioactis geaster) вважається чи не найбільш рідкісним грибом на планеті. Його ще називають “зірка Техасу”, бо його знаходили тільки тут – в центральній частині цього штату, і ще у двох місцях в Японії. Поки спори знаходяться всередині – гриб схожий на коричневу капсулу або сигару. Після того, як гриб розкривається – він стає схожий на зірку або квітку кактуса. Сигара диявола – єдиний у світі гриб, який, викидаючи спори, видає зловісний свистячий звук.

 

Мутінус собачий

 

 

Мало того, що цей гриб має малопривабливу назву, так і ще й виглядає… якось непристойно. Це й зрозуміло, адже назва цього гриба – Mutinus caninus походить від римського фаллічного божества Mutinus Mutunus, що в перекладі означає «як собака». Найсмішніше у тому, що він їстівний, щоправда, тільки в дуже молодому віці, коли знаходиться ще в яйцевидній оболонці й не виглядає настільки зухвало. Хоч і дуже рідко, його можна знайти з липня по жовтень в Україні, Естонії та Литві, Грузії та Вірменії, а також Північній Америці. Любить гнилу деревину, пеньки, тирсу.

 

Морський гриб

 

 

Якщо ви ніколи не бачили цей гриб, отже, ви не були в Австралії, тому що саме там Aseroe rubra досить поширений. Виділяє запах тухлого м`яса, який приваблює мух, потрібних для рознесення спор.

 

Земляна зірка

 

 

Geastrum rufescens (латинська назва цього екземпляра) нагадує звичні всім нам гриби-дощовики й відрізняється в основному лише наявністю «зірки» – підкладки, яка розкривається відразу ж, як тільки гриб з`являється з-під землі. Неїстівний.

 

За матеріалами: naked-science.ru, ogo.ua

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

 

Ще більше цікавого

 

Незвичайні прикраси зі смоли та дерева [Фото]
 

У соцмережах обговорюють картину 15-річної дівчини з Луганщини [Фото]

Вчені перетворили варені яйця знову в сирі

Як змінився наш робочий стіл за останні 30 років [Відео]

Топ-10 найнебезпечніших селфі [Фото]

Як змінювався макіяж за 5000 років [Відео]

, , , , переглядів: 7 784

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *