Якщо ви збираєтеся у відпустку восени, знайте – це золота пора для подорожей, адже не надто спекотно й ще не холодно
Тунель кохання, Клевань, поблизу Рівного
Одним з найбільш романтичних місць в Україні є “Тунель кохання” у містечку Клевань, поблизу Рівного. Зелень, яка оповиває частину закинутої залізниці, набуває різноманітних відтінків – від жовтого до червоного і бордового. Тож влаштувати тут фотосесію буде справжнім естетичним задоволенням. А заодно можна заїхати до Рівного – побувати у затишних кафешках, поласувати свіжою смачною здобою і погуляти парками з цікавими скульптурами, яких в Рівному багато.
Актівський каньйон, Миколаївщина.
Його й так називають «диявольським», а уявіть, як він виглядає, коли палає багряними фарбами!

Кам’янець-Подільський
Місто, посеред якого розташований замок. Уявіть, що навколо замку ще і все вкрито деревами з жовтим листям. Переваги містечка в тому, що до нього легко дістатися громадським транспортом, тож комфортно доїде й той, у кого немає власного авто. Це туристична локація, але без натовпу людей. Зате з перевагами для мандрівників: великий вибір житла для оренди, цікаві заклади з кавою та місцевими стравами.Оптимально сюди їхати на 2–3 дні, щоби встигнути все побачити і з’їздити ще на 1 день у Хотин. До хотина можна дістатися за 30–60 хвилин на автобусі. Або ж, якщо ви їдете з компанією, то в ту ж ціну обійдеться таксі.
Тустань
Цікавинка Тустані у тому, що фізично фортеці тут вже нема, проте ви можете подивитися, як вона виглядала, за допомогою смартфона. Візуальний 3Д-тур доступний всім, хто має телефон та інтернет. По факту Тустань – це скелі. З вершечка наскельної фортеці відкривається чудовий мальовничий вид на ліс, який простягається на кілометри довкола. Осіннє листя надає особливого вигляду цьому пейзажу. Також не забудьте завітати в музей й скуштувати вина та їжі з мангала у підніжжя Тустані.


Термальні води “Косино”
Поніжитися у теплих лікувальних водах обов’язковий пункт до виконання восени. Великі басейни з термальною водою у Косино – чудове місце для осіннього релаксу. Тут ви дійсно відпочинете, адже жодних активностей не передбачено. Довкола вас буде лише 200-річний дубовий гай Закарпатської області. Також оздоровитися та відпочити можна у таких місцях: Велятине, Берегове, Шаян тощо. Ознайомтеся з цінами та інфраструктурою та оберіть, куди саме вам варто поїхати.


Національний природний парк “Синевир”
Краса його глибоких кришталевих вод щороку притягує тисячі людей. Та восени – це місце особливо чарівне.
На схилах Карпат, оточене зеленню віковічних смерек, допитливо дивиться на світ “Морське око” (друга назва Синевиру, через острів-зіницю), оспіване в міфах і легендах краю. Ялинові та букові праліси дарують спокій та тишу подорожньому.
На території парку вже десятиріччя живуть бурі ведмеді у спеціально створеному реабілітаційному центрі (нині їх 20 особин). Тут постраждалі від жорстокого поводження чи стихійного лиха “вуйки” (діалектна назва) проходять адаптацію до напіввільних умов життя.
Станція “Памір”
Щоб побачити космічний пейзаж у Карпатах, достатньо піднятися на гору Томнатик біля села Шепіт Путильського району Чернівецької області.
На висоті 1565 метрів розташувалися величезні білі “куполи”. Це секретний військовий об’єкт – покинута радіолокаційна станція “Памір”.
“Станція функціонувала з 1960 по 1995 рік. Її основним завданням було сканувати повітряний простір, щоб визначити ворожі літаючі об’єкти (літаки, ракети). В куполах станції розташовувалися спеціальні антени, які визначали ціль”, – розповідає Макс.
Із 5 куполів антена залишилася тільки в одному – найбільшому. Це П-14 “Лєна” – суперпотужна антена. Космічні куполи з кожним роком приваблюють все більше туристів. На цьому місці кілька років проводять етнофестиваль.
Село хоббітів
У селищі Верховина Івано-Франківської області зводять казкове місто хоббітів – “Хоббітхіл”. Фентезі-село буде виглядати, як в історії Толкієна. Це абсолютно нове туристичне місце, і хоча воно тільки будується, тут вже можна бачити один будиночок і послухати на екскурсії, що вийде з цієї затії.
Містечко розташувалося в лісі з панорамою на Верховину. На дахах будиночків росте трава, а поруч ліс, де можна назбирати грибів та ягід.
“Острів кохання” або “Будиночок рибака” (с. Старий Солотвин, Житомирська область)
Мальовничий “Острів кохання” розташований в селі Старий Солотвин Бердичівського району, посеред річки Коднянка. Острівець має штучне походження, був створений в 1970 році і отримав назву “Острів кохання”. Пізніше, в період з 1984 по 1985 роки на ньому побудували дерев’яний будиночок, іменований “хатиною рибалки і мисливця”, який був місцем відпочинку і укриття від дощу для рибалок. Також використовувався для виставки мисливських трофеїв. Трохи пізніше з’явився дерев’яний місток, який з’єднав острів з “цивілізацією”. Особливої барвистості крихітному острівцю надають дерева, що ростуть там – саме вони створюють казкову атмосферу. Місце виглядає дуже романтично, а невелика дерев’яна хатина, іменована будиночком рибалки, надає цьому місцю особливої загадковості. Багато туристів неодмінно включають в свій маршрут відвідування воістину дивовижного острівця. Особливо популярний “Острів кохання” серед молодят і закоханих, це ідеальне місце для фотосесій і пейзажних знімків.
Мисливське господарство “Стир”, Львівщина
Поруч з районним центром Броди на Львівщині розташоване ”Мисливське господарство “Стир”, де серед лісу на невеликому озері розміщений дуже цікавий будиночок, будучи чи не основною окрасою цього місця.
Також ви можете побачити тут у лісі диких зубрів і, загалом, гарно відпочити серед природи.
У лісництві можна порибалити, приїхати на полювання, подивитися на місцеву пасіку, покупатися в озері, організувати фотосесію.