У гонитві за красою дівчита використовують безліч засобів і регулярно поповнюють косметичку. Але не завжди навіть розрекламовані товари працюють, як заявлено. Ось і виходить, що гроші витрачаються, а результату немає.
Є засоби, від яких можна відмовитися і на які не варто витрачати гроші, адже користь від них сумнівна.
Пропонуємо розглянути 10 з них. У вас вони є?
Нефритовий ролер
Вважається, що нефритовий ролер використовувався ще в династії Цинь – люди вірили, що нефрит має заспокійливу і лікувальну властивість.
У 2018 році ролери опинилися на піку популярності. Б’юті-гуру стверджують, що засіб допоможе очистити шкіру від токсинів, зменшити набряклість, розгладити зморшки і стимулювати вироблення колагену.
Але дерматологи кажуть, що єдиний плюс такого роллера – масаж, який можна зробити й іншою технікою, без застосування спеціальних засобів. При цьому ролер потрібно ретельно очищати, адже на інструменті скупчуються частинки шкіри та інших речовин. Брудним роллером можна легко занести інфекцію.
Маски з блискітками

Мало того що від цієї маски немає користі ні вам, ні навколишньому середовищу, так ще і пластик, який дає той самий блиск, може нашкодити шкірі. Блискучі частинки викликають подразнення, особливо у людей з чутливою шкірою. Маска може працювати як абразив, вважають дерматологи.
Пілінги-скатки
Наносячи пілінг-скатку, ми буквально відчуваємо, як гель видаляє з шкіри ороговілі клітини і все зайве. Насправді ті самі катишки – це целюлоза, яка містяться в засобі. Пілінг-скатка працює не як пілінг, а як дуже м’який скраб. Дерматологи вважають, що перед застосуванням гелю потрібно проконсультуватися з лікарем, особливо якщо у вас екзема, акне, розацеа або інші шкірні захворювання. До того ж на ринку з’явилися більш ефективні склади, наприклад ензимні пудри.
Равликотерапія
Багато корейських засобів для догляду містять муцин равлика. Слиз, який виділяють равлики, нібито відмінно зволожує шкіру. Є навіть спеціальна процедура – равликотерапія. На обличчя пацієнта садять равликів, і ті активно по ньому повзають. Однак дерматологи припускають, що користь муцина не доведена.
Деякі домашні маски
В інтернеті безліч статей, де користувачі описують домашні маски з підручних інгредієнтів. Одні з них приносять користь, інші не приносять користі, а деякі навіть небезпечні. Наприклад, безумовно не варто використовувати в масках перекис водню, мед, кокосову олію або лак для нігтів, незважаючи на те що ці інгредієнти часто входять до складу багатьох популярних домашніх масок.
Маски-плівки
Коли ви відриваєте застиглу маску-плівку, клей може травмувати верхній шар шкіри, просто відірвавши її частину, і зробить тільки гірше. Такі пошкодження призводять до ослаблення природного бар’єру шкіри. Бар’єр захищає шкіру від зовнішніх впливів і допомагає утримувати вологу, а якщо його пошкодити, шкіра стане більш схильною до запалень і подразнень. Насправді є безліч інших способів очистити пори і прибрати сальні нитки.
Термальна вода
Незважаючи на велику популярність термальної води, її користь не доведена, і засіб практично можна назвати марним. Основні дослідження проведені компаніями, які безпосередньо випускають таку воду. При цьому дерматологи вважають, що занадто часто зволожувати шкіру водою не можна – це, навпаки, сприяє її сухості.
Засоби для інтимної гігієни

Існує поширена думка, що для інтимної гігієни слід використовувати мило тільки з певним рівнем pH. Ці твердження грунтуються на тому, що в інтимній зоні інший рівень кислотності, тому звичайне мило може викликати роздратування.
Однак, коли ми говоримо про цей вид гігієни, ми маємо на увазі тільки органи, розташовані зовні, а значить, для підтримання їх здоров’я підійде і звичайне мило.
Басма і хна
З дитинства ми вважали, що фарбувати волосся хною є абсолютно безпечно для здоров’я. Але не все так просто. Хна дійсно є натуральним барвником для тіла і волосся. Але не вся хна однаково безпечна. Так званої чорної хни краще уникати. Хімічні добавки в цій фарбі способи викликати алергічну реакцію, опіки, аж до пухирів, а також зробити волосся ламким і висушеними.
Фіолетовий шампунь
Щоб підтримувати колір, блондинки використовують фіолетовий шампунь. Він нейтралізує жовтизну і допомагає зберегти колір волосся. Крім шампуню, на ринку є й інші фіолетові продукти – маски і бальзами. Однак при застосуванні цих засобів на щоденній основі волосся може пошкодитися – стати тонким і жирним.
А які з цих процедур робили ви? Що скажете про їхню ефективність, виходячи зі свого досвіду?