УКРАЇНСЬКІ ОЗЕРА

Озеро Синевір

Шацькі, Волинська область

До складу цієї озерної групи входить аж 24 водойми – за час відпустки можна поплавати в кожному з них. Основних три:

 • озеро Світязь (село Шацьк, село Світязь, село Пульмо);
 • озеро Пісочне (село Мельники і Гаївка);
 • озеро Пулемецьке (село Пулемець).

Кажуть, що до складу води в Світязі, найбільшого озера України, входять частинки срібла і гліцерин, що омолоджує шкіру і добре впливає на швидке загоєння ран. А ще на Шацькі озера часто приїжджають порибалити: тут водяться вугрі, судаки, щуки і навіть окуні. Крім того, рибу також можна придбати за дуже доступною ціною.

Озера з усіх боків оточені буйним лісом, а це означає, що в будь-який момент можна поласувати свіжими ягодами і піти по гриби
Вгорі: озеро Світязь, внизу: озера Рожеве і Сиваш

Синевир, Закарпатська область

Знаходиться неподалік від Межигір’я. Озеро вважають місцем сили і енергетичних впливів. Незвичайна чистота і неосяжний ліс ваблять таємничістю і загадковістю. Буквально кожне місце тут «пахне» містикою.

Солоні озера

Це наші аналоги Мертвого моря, їх в Україні п’ять. Найсолоніше озеро України – Кунігунда – знаходиться в Солотвино Закарпатської області, найбільше солоне озеро України – Сиваш у Херсонській області.

Там же є ще два солоних озера, але менших – Рожеве (в селі Григор’єва) і Солоне в селі Щасливцеве. П’яте солоне озеро в селі Антонівка, Харківської області.

УКРАЇНСЬКІ ОСТРОВИ

Вгорі: острів Зміїний, внизу: острів Березань і Тендрівська коса

Мріючи про райські острови, багато хто з нас навіть не здогадується про те, що в Україні вони теж є. Так, для життя вони зовсім не пристосовані, але яскраво провести незабутній вікенд тут все ж можна.

Острів Зміїний

Знаходиться в північно-західній частині Чорного моря в 120 км від Одеси. Острів належить Україні і визначає її територіальні води.

Острів Тенда або Тендрівська коса

Довгий вузький острів-коса в північній частині Чорного моря, біля берегів Херсонської області. Від материка острів відділений Тендрівською затокою. Велика частина Тендри входить до складу Чорноморського біосферного заповідника.

Це справді райське місце в Україні: білий пісок, безлюдні пляжі, дика природа і бірюзові хвилі Чорного моря
Бирючий острів

Бирючий острів

Коса в північно-західній частині Азовського моря, що відмежовує Утлюцький лиман. У 1927 році на острові організували заповідник, який тепер входить до складу Азово-Сиваського національного природного парку. Тут багато озер, невеликих заток і бухт і розводять оленів, ланей, куланів, коней і муфлонів.

Острів Джарилгач

Безлюдний острів в Чорному морі. Вся територія острова і частина прилеглої акваторії входить до Національного природного парку «Джарилгацький».

Острів Березань

Невеликий острів в Чорному морі при вході у Дніпровсько-Бузький лиман, який входить до Національного історико-археологічного заповідника «Ольвія».

УКРАЇНСЬКІ КАНЬОНИ І ЛАГУНИ

Вгорі: Бакотська затока, внизу: Актовський каньйон і Гранітно-степове Побужжя

Бакота, Хмельницька область

Місце, якого нема на карті! Відпочинок в Бакотський затоці подарує більше вражень, ніж поїздка на море в ранньому дитинстві. Ідеш направо – озеро з теплою водою, йдеш наліво – тиша і спокій. Це дивне місце знаходиться в межах Хмельницької області. Для відновлення життєвих сил і заспокоєння нервів – це те, що треба!

Актовський каньйон, Миколаївська область

Ідеальне місце для любителів тиші і спокою. Каньйон знаходиться в національному парку “Бузький гард” біля річки Мертвовод, але нехай вас не лякає назва. Навколо високі скелі і місцеві водоспади та ще й ліс-лабіринт на додачу. Неподалік є озеро з кришталево чистою блакитною водою, як в Синевирі.

Гранітно-степове Побужжя

Це українська Швейцарія у селі Грушавка Миколаївської області. Тут степ переходить у справжні скелі і каньйони, а спокійний Південний Буг стає вируючою рікою. Щороку сюди приїжджають екстремали для змагань з рафтингу. Гранітно-степове Побужжя славиться сприятливим кліматом і видовищними околицями.

Поціновувачі спокійного відпочинку матимуть на що подивитися і де сфотографуватися

Лиман Хаджибей, Одеська область

Якщо хочеться прокидатися під крики чайок і шум моря, то потрібно їхати в лиман Хаджибей. Довгий піщаний пляж, місця для риболовлі та однодумці – чим не душевний відпочинок? До речі, дно Хаджибейського лиману вкрите шаром чорної грязі, що має лікувальні властивості. На базі лиману працює бальнеогрязевий курорт.

Тетерівський каньон та Скалодром Дениші

Маленький, але дуже мальовничий каньон на річці Тетерів популярний серед скалолазів та любителів тихого відпочинку. Якщо ще не були, обов’язково маєте відвідати.

У селищі Дениші знаходиться скалодром для тренувань альпіністів, які зазвичай базуються в розташованому неподалік санаторії «Дениші». А наймальовничіші місця знаходяться в районі дамб, куди часто приїжджають місцеві на вихідні з наметом. Ще в селищі Дениші знаходяться руїни замку 1911 року, який належав родині Терещенків.

 

УКРАЇНСЬКІ ЛАГУНИ

Лагуни є в різних областях – шукайте найближчу до себе:

 • Черепашинський кар’єр у Вінницькій області;
 • Блакитні озера в селі Олешня Чернігівської області;
 • Блакитна лагуна на річці Люта Закарпатської області;
 • озеро Задорожнє у Львівській області;
 • Мігейський кар’єр у Миколаївській області;
 • Пашинський кар’єр у Житомирській області;
 • кар’єр Губник Вінницької області;
 • кар’єр в Базальтовому в Рівненській області.

 

Обирайте і подорожуйте Україною