10 порад як убезпечити себе від нападу на вулиці

Збір коштів на потреби армії України
09.02.2018

10 порад як убезпечити себе від нападу на вулиці

Фахівці стверджують, що є люди, які мають схильність до того, щоб стати об’єктом нападу. Звичайну поведінку таких людей можна назвати необачною або безтурботною.

Дослідження показують, що увагу злочинців більше привертає знервована, скута у рухах людина, ніж спокійна і впевнена у собі, з розправленими плечима і широким кроком.

Дотримуйтесь простих порад поведінки на вулиці в темний час доби, щоб уникнути нападу:

1. Продумайте свій вечірній маршрут. Виключіть з нього дороги, що пролягають через пустирі, будівництва, промислові зони, парки, вздовж покинутих будівель, через проходи під естакадами, безлюдними підземними та надземними пішохідними переходами, вулиці з гучними нічними клубами та інше… Найкраще скласти маршрут, який йде уздовж добре освітлених автомобільних трас і доріг, де ви знаходитесь у всіх на виду

2. Не варто ходити по темних вулицях дивлячись в екран телефону – це все одно, що повісити на себе маячок для залучення уваги злочинця.

3. Передвигайтесь в натовпі людей. Якщо ви виходите з маршрутки чи тролейбуса, намагайтеся йти разом з іншими людьми, не скорочуючи шлях по пустинних і темних провулках. Імовірність того, що на вас нападуть при великому скупченні народу, дуже мала.

4. Повідомляйте родичам, в який час ви виходите, скільки часу займе у вас поїздка і за яким маршрутом ви поїдете. Це допоможе рідним вчасно забити на сполох, якщо з вами по дорозі щось станеться.

5. Якщо ви заздалегідь знаєте, що вам доведеться повертатися додому в темний час доби, не надягайте помітний дорогий одяг, який може наштовхнути злочинця на думку, що у вас є чим поживитися. Не слід носити помітні прикраси і гаманець з великою сумою грошей.

6. Окрема порада: намагайтеся брати з собою мінімум грошей або зберігайте великі і дрібні гроші окремо. Злочинці часто доглядають жертву на касах магазинів, біля банкоматів, в транспорті при оплаті проїзду – в тих місцях, де можна побачити вміст гаманця. Банківські картки, за можливості, треба зберігати навіть не в сумці, а в окремій внутрішній кишені одягу разом з важливими документами. Сумку можуть забрати, але документи та банківські картки повинні залишитися при вас.

7. Неприємності можуть доставити не тільки злочинці або грабіжники. Часто на вулиці збираються групи нетверезих людей, які можуть створити конфліктну ситуацію. На провокації таких людей краще не відповідати. Якщо конфлікт загрожує обернутися бійкою – залучіть увагу оточуючих криком про допомогу і, якщо є можливість, викличте поліцію.

8. Напасти можуть не тільки на вулиці, але і в під’їзді. Ніколи не заходьте в ліфт з незнайомими людьми. Якщо за вами йдуть підозрілі люди, то перш ніж зайти в під’їзд, зателефонуйте рідним і попросіть вас зустріти. В екстреній ситуації, якщо на вас напали, телефонуйте в усі квартири і кличте на допомогу. Швидше за все люди відгукуються на крики про пожежу.

9. Автомобілістам також потрібно бути уважними. Вимикаючи двигун, не поспішайте відкривати двері і виходити. Візьміть відразу ж сумку і цінні речі, щоб злочинець не міг відкрити двері, схопити їх і втекти. Крім грабежу, існує небезпека викрадення автомобіля, коли злочинці просто висаджують водія з машини і їдуть. Будьте пильні, залишайте машину на парковках під охороною, так як злочинці найчастіше чекають на неосвітлених територіях, за кутами будівель, за кущами і деревами.

10. Якщо вам загрожують і вимагають віддати майно або гроші – погоджуйтеся! Ніякі коштовності, речі або гроші не варті вашого життя. Постарайтеся все ж запам’ятати якомога більше деталей про злочинця: манеру розмови, татуювання, шрами, одяг, відмінні риси, зріст, колір волосся або очей, риси обличчя. Після пограбування обов’язково зверніться в поліцію, повідомте все, що ви встигли запам’ятати про злочинця. По гарячих слідах є більше шансів його впіймати..


 

 , , переглядів: 1 099

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *