13 фактів про п`ятницю, 13

Збір коштів на потреби армії України
13.10.2015

13 фактів про п`ятницю, 13

  Багато забобонних людей у різних куточках світу відчувають страх перед п`ятницею, коли вона припадає на 13-те число. Хтось намагається не планувати на такий день ризикованих справ, серйозних рішень, інші скасовують важливі зустрічі, а дехто навіть не виходить з дому! Звідки взявся страх перед п`ятницею, 13? До чого він призводить? Хто цим користується і дуже непогано заробляє? Ми підібрали для вас 13 фактів і наслідків міфів.
 
 
     1. У 2015 році таких «нещасливих» збігів аж три – у лютому, березні і в листопаді.
У 2013 році Чорної Змії таких таких днів було лише два – 13 вересня і 13 грудня, а в 2014-му лише один раз – 13 липня. І це пояснюється не якоюсь магією або підступами темних сил. Є просте математичне правило: якщо місяць починається в неділю, то в цьому місяці обов`язково буде п`ятниця, 13.
 
    2. У США в багатьох готелях немає 13 номера, а в деяких великих містах у висотних будинках взагалі відсутній 13-й поверх. Навіть не шукайте 13 кнопку ліфта!  За 12-м поверхом одразу ж слідує 14-й.
 
   3. Вважається, що забобонний страх перед «п`ятницею, 13» бере початок з дня одночасного арешту всіх лицарів Ордена Тамплієрів, влаштованого за наказом французького короля Філіппа IV Красивого у п`ятницю, 13 жовтня 1307. Звідси й легенда про прокляття тамплієрів.
 
   4. Нелюбов до «нехорошого» числа «13» спостерігається і в Європі. Наприклад, у знаменитому «чортовому колесі» у Віденському парку атракціонів Пратер немає кабіни під номером «13».
 
   5. Побоюються іноді «чорної п`ятниці» і депутати Рівненської обласної ради. Кілька років тому портал OGO.ua писав, як із п`ятниці, 13 серпня, перенесли давно заплановану сесію на більш щасливий день – четвер, 12.
 
  6. Психотерапевти панічний страх перед «нещасливою п`ятницею» вважають відхиленням від норми та навіть лікують. А психологічний розлад має неоковирну для українців назву – «параскаведекатріафобія». Цей термін складається з двох грецьких слів παρασκευή (Параскева, п`ятниця) та δεκατρείς (декатріа, тринадцять). До речі, якщо 10 разів швидко і чітко вимовити це слово, як радять психологи, вже нічого не буде страшно!!! перевірено)))
 
   7. 13 січня 1989 року в усій Великобританії комп`ютери були паралізовані вірусом «Friday the 13th» («П`ятниця, 13-ті»), відомим також як «Jerusalem», який періодично активізується в дні, коли 13-те число припадає на п`ятницю.
 
   8. За біблійними переказами, 13 учнів були на Таємній вечері Ісуса Христа, і він був розіп`ятий на хресті у Страсну п`ятницю.
 
   9. Деякі тлумачі Біблії цілком серйозно стверджують, що Єва зірвала яблуко і згрішила саме у п`ятницю, 13 числа. Ось звідки, мовляв, усі біди людства.

  10. Найбільшим популяризатором цього марновірства став фільм про маніяка Джейсона Вурхіза із серії фільмів жахів «П`ятниця, 13». У цей день (а ще частіше – ніч) багато розважальних закладів влаштовують театралізовані вечірки. Так що не для всіх 13 число нещасливе – дехто на ньому непогано заробляє! А Чорна П`ятниця зараз не тільки день обвалу та паніки на валютних біржах, а й чудовий день шалених знижок та розпродажів, які влаштовують у США, Європі і вже в Україні.
 
   11. У народі кажуть, що на п`ятницю, 13-го відьми, відьмаки, вампіри, ворожбити, перевертні та інші темні сили  влаштовують свій шабаш.
 
   12. У Лік-Спрінгсі, штат Індіана, США, досі діє закон: у п`ятницю, 13-го числа, всім чорним котам господарі зобов`язані надягати дзвіночки, випускаючи їх на вулицю.
 
   13. Боялися (і досі бояться) п`ятниці, 13 не тільки слабаки, а й великі люди. Кажуть, Наполеон Бонапарт у цей день не починав свої походи та інші важливі проекти. А італійський композитор Россіні відчував таких страх перед нещасливим днем, що навіть помер у п`ятницю, 13 листопада 1868 року.
  Підготувала Галина Цуканова, за матеріалами з відкритих джерел.

 

, , , , , , , , переглядів: 3 273

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *