15 продуктів для бадьорості і проти втоми

Збір коштів на потреби армії України
19.11.2021

Всі продукти забезпечують наш організм енергію. І такої енергії нам потрібно щонайменше 1800 ккал на день. Одні з продуктів дозволяють швидко насититися, але викликають різкий стрибок рівня цукру в крові. А інші забезпечують довге насичення та високий рівень енергії.

Які продукти та напої краще за інших підвищують працездатність організму та відновлюють запаси енергії?

 

Джерелами енергії для нашого організму є різноманітні жири і цукру. Шляхом біохімічних реакцій ці речовини розпадаються на найпростіші вуглеводи, які потім перетворюються на чисту енергію. Тому в раціоні повинні бути прості і складні вуглеводи, щоб не було браку енергії. А також доповнювати меню білковими продуктами, вітамінами та чистою питною водою.

1 Фрукти

Свіжі фрукти – одне з універсальних рішень щодо отримання енергії. У фруктах міститься чимало необхідних вуглеводів, і навіть клітковини, що стимулює травлення. Одним із найкращих джерел енергії можна назвати банан. У ньому багато калію, корисного для роботи серця, цінної клітковини та інших елементів. Усього пара бананів допоможе підтримати працездатність, якщо їх з’їсти перед тренуванням. Великим запасом енергії забезпечать вас і прості яблука чи апельсини. Також дуже цінним фруктом можна назвати авокадо, яке містить велику кількість різних нутрієнтів, а також омега-3 жирних кислот, що підвищують рівень енергії в організмі.

2 Овочі

В овочах міститься багато клітковини, вітамінів та мінералів, цінних амінокислот. Вони здатні забезпечити організм необхідною енергією та допомогти у перетравленні їжі. Особливо корисний в цьому сенсі буряк, який покращує кровотік. Також дуже корисною є листова зелень, яка здатна подарувати заряд бадьорості для всього організму.

3 Риба

Такі види риб, як скумбрія, сьомга, тунець, оселедець дуже корисні. У них містяться Омега-3 жирні кислоти, які знижують рівень втоми та покращують роботу серця, судин та головного мозку. Також будь-яка риба – джерело легкозасвоюваного білка.

4 Субпродукти

Для нашого організму потрібна велика кількість вітаміну В12. Він міститься в м’ясі та м’ясних продуктах, але в печінці та інших субпродуктах його набагато більше. Також у них багато магнію, заліза, вітаміну Н, які необхідні нашому організму.

5 Яйця

Яйця – одне з найкращих джерел білка, а також лейцину – амінокислоти, яка здатна стимулювати вироблення енергії. Вона також допомагає розщеплювати жири та доставляє в клітини цукор. Також у яйцях великий вміст вітамінів групи В, які взаємодіють з різними ферментами та активізують вироблення енергії.

Цільнозернові крупи

Страви з різних круп здатні забезпечити організм енергією на тривалий термін, а клітковина, що міститься в них, нормалізує травлення. Також це чудове джерело мінералів, вітамінів, фенольних сполук, необхідних відновлення сил. Серед таких корисних круп можна назвати гречку, вівсянку, пшоно. Кукурудзяна крупа також містить велику кількість клітковини, яка допомагає тривалий час підтримувати енергію. Шліфований білий рис значно менш корисний, ніж бурий рис. У коричневому або бурому рисі міститься багато марганцю, який допомагає розщеплювати білки і вуглеводи, що призводить до активного вироблення енергії. Також бурий рис не викликає такого різкого стрибка рівня цукру в крові.

Щоб крупи приносили користь, їх потрібно правильно готувати.

Бобові

Серед бобових можна зустріти одні з найцінніших джерел енергії – квасолю, сочевицю, нут. У них також багато корисної клітковини, протеїнів, а також калію, магнію, різних амінокислот, що регулюють обмінні процеси. Для підтримки необхідного рівня енергії у сніданок можна включати консервовану квасолю, гороховий супчик або салат з горошком. А однією з найкорисніших страв можна назвати хумус. У цій пасті скомбіновані всі необхідні мікроелементи, амінокислоти, вуглеводи, клітковина та жири, що робить хумус чудовим джерелом енергії.

Рецепт приготування Хумусу нескладний. Якщо брати сушений нут, то найбільше часу буде витрачено на його приготування, оскільки він вариться довго. Але створити знамениту закуску можна й із буряків із додаванням консервованої квасолі. Виходить також смачно та дуже корисно, а яскравий та пікантний смак пасти сподобається всій родині. Також чудовим джерелом енергії вважається арахіс, який містить багато цінних кислот і жирів, здатних підтримувати нормальну працездатність.

 8 Горіхи

Одне з найкращих джерел енергії – це різноманітні горіхи. Вважається, що всього жменька горіхів на день здатна наситити організм різними мікроелементами і навіть продовжити життя. До складу волоських горіхів, мигдалю, кешью та інших входять різні вітаміни, Омега 3 та Омега 6, жирні кислоти. Завдяки цьому горіхи швидко насичують і при цьому повільно засвоюються, даючи організму енергію цілий день. Також у горіхах міститься чимало харчових волокон.

9  Насіння

Різне насіння поряд з горіхами потрібно обов’язково включати в свій раціон. Корисне практично все насіння – чіа, гарбуза, соняшнику, льону та багато інших. Регулярне вживання різного насіння сприятиме збільшенню фізичної активності та підтримці оптимального рівня енергії. А, завдяки наявності Омега-3 жирних кислот, знижуватимуться запальні процеси в організмі та усуватимуться перевтома. Також у насінні міститься достатня кількість протеїнів та клітковини, що уповільнюють засвоєння їжі.

10 Сухофрукти

У сухофруктах, як і свіжих фруктах, багато клітковини. Тому сушені банани, курага, родзинки корисні для травлення. Також у них містяться багато елементів, необхідних збереження здоров’я серця і мозку. Тільки не варто забувати, що у всіх сухофруктах багато цукру, тому їсти їх потрібно потроху.

11 Кава

Кава вважається найбадьорішим напоєм. Це почасти так. Напій містить велику дозу кофеїну, який активізує роботу нервової системи. Завдяки цій каві покращує пам’ять, збільшує працездатність та допомагає отримати заряд бадьорості. . Але у високих дозах кава перестає діяти на організм належним чином і навіть може призвести до звикання.

12 Трав’яний чай

Замість кави можна пити різноманітні трав’яні чаї, які мають тонізуючу дію. До таких напоїв можна віднести чай з елеутерококу, лимонника китайського, звіробою, імбирний чай та чай мате. Ці напої покращують роботу нервової системи, підвищують витривалість, стимулюють мозкову активність, підвищують загальний тонус. Але слід пам’ятати, що ці трави по-різному впливають на артеріальний тиск. Тому їх слід застосовувати з обережністю.

13 Гіркий шоколад

Один з найкращих та найприємніших способів забезпечити організм енергією – це з’їсти невеликий шматочок темного шоколаду. Оскільки в ньому мало цукру, він не такий шкідливий, як молочний. А ось натурального какао у ньому багато. Тому гіркий шоколад має антиоксидантні властивості. Він корисний для серця та судин, допомагає боротися з депресією, підтримує нормальний кровообіг.

14 Ягоди

Прекрасним джерелом енергії вважаються ягоди. У них міститься не лише багато фруктози, а й корисних вітамінів та мікроелементів. Наприклад, полуниця допомагає боротися зі втомою, сприяє покращенню кровопостачання організму, покращує травлення, корисна при багатьох захворюваннях. А ще в ній багато вітаміну С, необхідного для імунітету. Також незамінним джерелом енергії можна назвати чорну та червону смородину. Ці ягоди нормалізують обмін речовин, допомагають при перевтомі, також зміцнюють імунітет.

15 Вода

Нормальне функціонування організму неможливе без дотримання водного балансу. Тому для поповнення енергії найбільш важлива чиста вода, а її недолік може уповільнити роботу всіх систем в організмі. При нестачі рідини людина може відчувати себе стомленою, сонною. З цим відчуттям млявості допоможе впоратися регулярний та рясніший питний режим.

, , переглядів: 1 141

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *