150 подій, 250 гостей, 25 тисяч відвідувачів: як пройшов книжковий фестиваль Book Space

Збір коштів на потреби армії України
14.09.2021

150 подій, 250 гостей, 25 тисяч відвідувачів: як пройшов книжковий фестиваль Book Space

Під час IV Міжнародного книжкового фестивалю Book Space, що пройшов 3-5 вересня у Дніпрі, на Фестивальному причалі, відбулося 150 подій за участі 250 українських та іноземних гостей. Фестиваль та книжковий ярмарок, за підрахунками організаторів, відвідали близько 25 тисяч осіб.

Події фестивалю відбувалися у межах 9 спецпрограм та кількох спецпроєктів. Основна локація цьогорічного Book Space – дніпровський Фестивальний причал. Події фокусної програми – “Нова близькість” – проходили в однойменному павільйоні. 

Серед гостей фокусної програми: бельгійський соціолог Паскаль Ґілен, бельгійська філософиня Марліс де Мунк, польський письменник та репортер Вітольд Шабловський, українські письменниці та письменники, інтелектуали та інтелектуалки, журналістки: Оксана Забужко, Ірена Карпа, Мирослав Лаюк, Ярослава Кравченко, Емма Антонюк, Ірина Старовойт, Мирослава Барчук, Ростислав Семків та ін.

Також у фокусному павільйоні відбувалася програма “не/знане” – про маловідомі в Україні літератури, учасниками та учасницями якої стали представники та представниці книжкової сфери Фінляндії, Греції, Туреччини, Гани та Філіппін, а також їхні українські колеги. Заключною подією програми стала дискусія про українську літературу як маловідому у світі – за участі Андрія Куркова, Тамари Гундорової, Богдани Неборак та Вікторії Наріжної.

Події фокусної програми та програми “не/знане” – дискусії, лекції, public talks – можна переглянути в записі на Facebook-сторінці або YouTube-каналі Book Space.

Книжковий ярмарок Book Space розташувався у двох окремих павільйонах: дорослому і дитячому, в яких також були розміщені сцени для подій видавничої програми. Так у дорослому павільйоні, зокрема, відбулися презентації книжок Тамари Горіха-Зерня, Сергія Сергійовича Saigonа, Олени Стяжкіної, Наталки Сняданко, Галини Крук, Станіслава Асєєва, Дениса Казанського, Марини Воротинцевої та ін.

У дитячому павільйоні відбувалися події для дітей та підлітків: презентації, лекції, воркшопи, інтерактивні ігри тощо. Також тут була розміщена виставка дитячих книжок, які допомагають дітям краще зрозуміти явища смерті та втрати.

В окремому павільйоні під назвою “Бібліотека ХХІ” були розташовані інноваційні винаходи на тему книжок та читання: інтерактивна виставка “Еволюція книжкових форматів: від глиняної таблички до електронної книжки”, капсула для читання, машина автографів, живі портрети письменників. Також відвідувачів приваблював VR-проєкт Ukraїnera “Рідний Крим” та стенд інжинірингової школи Noosphere. Також тут проходили події на тему читання майбутнього.

За ним був розміщений павільйон “Майстерки” – з експонатами дніпровського планетарію та київського Музею Науки, а також зоною для майстеркласів та інтерактивних ігор для дітей. 

На музично-поетичній сцені відбувалися поетичні читання, музично-поетичний перформанс та музичні проєкти, за участі ZAVOLOKA, Sed Contra Ensemble, Thuyone, українських поетів та поеток.

Події спецпрограми “Тандеми” – про творчу взаємодію та дружбу – проходили на “Сцені над водою”, що була розміщена на баржі.

У партнерській локації фестивалю – Центр сучасної культури у Дніпрі – відбувся 2-денний воркшоп “Від скролітелінгу до мультимедії: текстові проєкти в мережі”, лекторами і лекторками якого стали: Макс Кідрук, Володимир Арєнєв, Олександр Михед та ін.
Також у DCCC проходили партнерські кінопокази від “Довженко-Центру”. Звідси ж починалася аудіопрогулянка “Що промовляє до нас місто?” – за романом Віктора Домонтовича “Без ґрунту”.

Участь у книжковому ярмарку, що так само був розташований на Фестивальному причалі, взяли участь 75 видавців зі всієї України, що пропонували читачам якісну художню літературу, нон-фікшн, історичну літературу та книжки про російсько-українську війну, комікси, артбуки, нішеву та спеціалізовану літературу, дитячі та підліткові книжки.

“Ми дуже раді, що в ці непевні пандемійні часи, нам вдалося якісно й повно провести офлайновий фестиваль, залучивши стільки прекрасних гостей, видавців та партнерів. Впевнена, разом нам вдалося створити ту нову близькість, яка стала нашою фокусною темою і якої ми всі так прагнули. 

Book Space росте, викристалізовується, масштабується. Ми дуже вдячні за десятки, а то й сотні відгуків  – від давніх друзів фестивалю і тих, хто відкрив його для себе цього року вперше. Водночас, ми розуміємо, що це також про великі сподівання й відповідальність, які ми й надалі намагатимемося виправдати”, – коментує креативна директорка фестивалю Юлія Лактіонова.

Організатором фестивалю вже чотири роки поспіль виступає місцева програма “Культурна столиця”. Подія відбувається за підтримки Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради та Дніпровської обласної державної адміністрації.

Партнерами цьогорічного Book Space стали 33 міжнародні, всеукраїнські та регіональні інституції, компанії та установи. Інформаційну підтримку забезпечили шість всеукраїнських медіа, п’ять спеціалізованих та один регіональний. 

Нагадаємо, що Міжнародний книжковий фестиваль Book Space – це найбільша книжкова подія сходу України, один із наймасштабніших літературних фестивалів України і перший український книжковий фестиваль із постійним фокусом на інноваціях у книговиданні. Фестиваль відбувається щороку у Дніпрі, починаючи із 2018-го.

переглядів: 960

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *