А ви знаєте, що улюблений мільйонами людей напій — чудовий помічник у побуті, замінник побутової хімії?
1. Відмиває пляшки з-під олії
Якщо переливати рослинну олію в окрему пляшку, відмити її потім дуже важко. Але із завданням чудово впорається кавова гуща: її потрібно перекласти в забруднену пляшку, додати трохи гарячої води, щоб вийшла кашка, і як слід потрусити. Потім пляшку треба долити доверху гарячою водою і залишити на кілька годин. Після цього знову потрясти і промити.
2. Обполіскує волосся
Свіжозавареною і трохи остиглою кавою можна обполіскувати волосся – темним кучерям вона додає блиску й нового відтінку. А кавовою гущею можна зробити масаж шкіри голови, який і для кровообігу корисний, і як скраб, звільнить її від відмерлих частинок, що ускладнюють живлення коріння волосся.
3. Відлякує домашніх мурашок
Якщо в домі навала мурашок, це привід зварити собі міцної кави . Гущу не викидайте, а розкладіть за мурашиним маршрутом (вони завжди ходять однією дорогою) і там, де їх буває особливо багато. Ці комахи страшенно не люблять запах кави.
4. Надає варенню особливого аромату
Підготовлені для джему чи варення плоди змішують з цукром і залишають на кілька годин, поклавши в масу зав`язані в марлевий мішечок злегка розмелені кавові зерна (від ступеня помелу залежить інтенсивність аромату варення). Потім їх варять звичайним способом, не виймаючи мішечка з кавою – його потрібно дістати вже після закінчення варіння. Особливо добре аромат кави підходить до персикового джему.
5. Екологічна фарба
Міцну каву художники використовують як фарби – результат нагадує сепію. Американка Карен Еланд прославилася в цьому, копіюючи за допомогою кави картини знаменитих художників і створюючи свої. Карен використовує еспресо різної «витримки», але інші художники кажуть, що новачкам простіше малювати розчинною кавою. Для цього його потрібно розвести водою до густоти сметани. Міняти відтінок можна, знову ж регулюючи кількість води.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як зробити дошку для шахів своїми руками [Фото]