7 способів використати пластикову пляшку в саду та на городі [Поради]

Збір коштів на потреби армії України
31.08.2015

7 способів використати пластикову пляшку в саду та на городі [Поради]


Повторне використання пластикових ємностей – модний екологічний тренд. Зазвичай з пластикових пляшок пропонують зробити годівниці для птахів або сконструювати фігурки для прикраси саду. Портал Лайфхакер поділився порадами, які допоможуть полегшити догляд за земельною ділянкою.


1. Зробіть систему поливу рослин

Більшість садових рослин потрібно поливати під корінь, особливо якщо полив ви поєднуєте з удобренням. Пластикову пляшку легко перетворити в систему крапельного поливу, за допомогою якої можна протягом тривалого часу доставляти вологу і підживлення прямо до коріння рослин.

 

Зробіть декілька маленьких отворів по всій довжині пляшки будь-яким зручним інструментом. Закопайте одночасно з посадкою розсади. Це просте пристосування вирішує проблему з пожухлими листям і не дає розповсюджуватись грибку та плісняві.

 

 

 

 

2. Зробіть квіткові горщики

Старі пляшки і контейнери можуть легко стати формами для заливки саморобних квіткових горщиків. Візьміть пластикові пляшки цікавої форми, обріжте верх. Приготуйте цементний розчин і залийте форми приблизно на третину. Потім вставте всередину ще одну пластикову ємність меншого діаметру, щоб утворити чашу. На наступний день внутрішні вставки можна виймати, щоб зробити в дні дренажний отвір (за допомогою дриля або будь-якого зручного інструменту). Ще через кілька днів можна знімати зовнішню пластикову оболонку.

 


3. Зробіть систему для вирощування розсади

Мало просто насипати ємність у землю та втикнути туди насіння. Щоб усе зійшло, зробіть у пластикових банках (стаканчиках чи обрізаних пляшках) дренажні отвори, наповніть ємності грунтом і посадіть насіння. Виставте готові ємності на піддон, засипаний дрібними камінцями, керамзитом або галькою. Закрийте харчовою плівкою, щоб зробити міні-парник. Швидкісна система для розсади готова.

 


4. Зробіть систему для розсади з самополивом

Способи вирощування розсади можна вдосконалити і зробити з пластикових пляшок конструкцію, яка позбавить вас від необхідності поливу.

 

Розріжте пляшку навпіл. Пробийте отвір у кришці. Візьміть тонкий шнурок довжиною 25 см, складіть його навпіл, зав`яжіть вузол приблизно посередині, щоб з одного боку вийшла петля. Протягніть вільні кінці шнурка в отвір у кришці і закрийте її. Верхню частину пляшки вставте кришкою вниз в нижню частину. Залийте воду так, щоб занурити в неї кінці мотузки. Покладіть грунт, посадіть насіння, полийте рослини, щоб просочити грунт водою. Готово!


5. Виростіть цибулю в пластиковій пляшці

Зробіть універсальну вертикальну грядку для свіжої зелені. Відріжте горло у великої пластикової пляшки і зробіть отвори в корпусі (не надто низько). Засипте грунт до першого отвору, закрийте їх цибулинами, вставленими корінням всередину пляшки. Продовжуйте засипати грунт. Заповніть всю ємність, поставте на піддон. Не забувайте поливати і збирати урожай свіжої зелені.

 


6. Зробіть пастку для комах

Знайти осине гніздо в саду або на заміській ділянці буває непросто, а хмари комах заважають працювати і відпочивати. Зробіть з непотрібних пляшок пастки. Відріжте верхню частину пляшки, помістіть її шийкою вниз в другу частину (без кришки). Налийте на дно трохи меду. Оси зможуть спуститися, але вибратися з пастки їм буде складно.

 


7. Система поливу для газону

Якщо зробити отвори в самій пляшці і закріпити її на шлангу, то вийде лійка з широким радіусом дії. 

 

 

 

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Ще більше корисного

Як правильно зберігати продукти в холодильнику [Інфографіка]

Як розпізнати фальшиву гривню [Інфографіка]

Як вибрати правильний рюкзак для школяра [Поради]

Як пережити похід до стоматолога [Поради]

5 видів болю, які не можна ігнорувати

Як не набрати вагу, працюючи вдома [Поради]

, , , , переглядів: 5 318

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *