9 незвичайних залізничних шляхів світу [Фото]

Збір коштів на потреби армії України
04.11.2015

9 незвичайних залізничних шляхів світу [Фото]


До рейтингу найбільш незвичайних залізниць у світі, потрапив навіть клеванський Тунель кохання, пише Всвіті.

 

1. Таїланд – залізниця, що проходить через ринок Маеклонг (Maeklong Market Railway) 

 


 

Продовольчий ринок у Маеклонгу, розташований на залізничних шляхах. Кілька разів на день торговці швидко упаковують свої продуктові лотки і опускають свої навіси, щоб пропустити поїзди. Після того, як через ринок проносяться поїзди, ящики з овочами, рибою і яйцями поміщаються у вихідне положення і покупці повертаються на рейки, які служать проходом через ринок. 

2. Нова Зеландія – залізничний шлях Нейпір-Гісборн (Napier-Gisborne Railway)


 

Залізничний шлях Нейпір-Гісборн унікальний тим, що він перетинає головну злітно-посадкову смугу Гісборнского аеропорту (Gisborne Airport). Потяги змушені зупинятися і запитувати у диспетчерській повітряного руху дозвіл на проїзд для перетину злітно-посадкової смуги і подальшого маршруту по лінії. Паровоз 1939-го року посеред злітно-посадкової смуги – це не зовсім звичайне видовище! 

3. Аргентина – “Поїзд у хмари” (Tren a las Nubes)

  

 

“Поїзд у хмари” це туристична залізниця в провінції Сальта (Salta Province), Аргентина. Залізниця проходить уздовж східної частини залізничної лінії C-14 генерала Мануеля Бельграно (Ferrocarril General Manuel Belgrano), що з’єднує північний захід Аргентини з чилійським кордоном біля гірського ланцюга Анд. Знаходиться на висоті 4220 метрів над рівнем моря, це третя за висотою залізниця у світі. Спочатку побудована з економічних і соціальних міркувань, ця залізниця тепер в першу чергу служить для залучення туристів, а також є залізничним спадщиною.

Залізнична лінія проходить через 29 мостів, 21 тунель, 13 віадуків, 2 спіралі, і 2 зигзага. Через рішення проектувальників не використовувати систему передачі за допомогою зубчастої рейки і шестерні для тяги, маршрут мав бути розроблений таким чином, щоб уникнути крутих схилів. Зигзаги дозволяють поїзду підніматися, проїжджаючи вліво і вправо паралельно схилу гори. 

4. Україна – «Тунель кохання» (Клевань)

 фото ТСН

фото Валерії Цуканової

фото Валерії Цуканової 

 

«Тунель кохання» це прекрасне місце біля селища Клевань, Україна. Трьохкілометровий відрізок залізниці веде до фабрики з виробництва деревоволокнистих плит. Поїзд ходить тричі на день і поставляє деревину на завод. Цю прекрасну алею утворюють дерева. Зелений коридор привертає багато закоханих пар, а також фотографів, які бажають зберегти цей прекрасний шматочок природи.

Вважається, що якщо ви зі своєю другою половинкою прийдете в «Тунель кохання» і щиро загадаєте бажання, то воно обов’язково збудеться. 

5. Росія – Транссибірська залізнична магістраль, найдовша залізниця у світі 

  

 

Транссибірська залізнична магістраль – це мережа залізниць, що з’єднують Москву з Далеким Сходом Росії і Японським морем. Це найдовша залізнична лінія у світі. У неї є відгалуження, що з’єднують її з Монголією, Китаєм і Північною Кореєю. Вона з’єднує Москву з Владивостоком ще з 1916 року і продовжує розширюватися.

Будівництво Транссибірської магістралі в повну силу почалося в 1891 році, за наказом і під контролем Сергія Вітте, який тоді був міністром фінансів. Як і у випадку Першої трансконтинентальної залізниці США (First Transcontinental Railroad in the USA), російські інженери почали будівництво з обох кінців, і повели дорогу до середини. 

6. Швейцарія – Віадук Ландвассер (Landwasser Viaduct) 

  

 Швейцарським залізничним інженерам дев’ятнадцятого і двадцятого століть довелося бути дуже винахідливими, творчими і сміливими, щоб побудувати складну та ефективну систему гірської залізниці. Це включало в себе не тільки планування і будівництво складних гірських маршрутів, а й побудову багатьох мостів і тунелів, необхідних для перетину гірських районів. Швейцарці досі вкладають значні кошти в свою мережу залізниць, роблячи її однією з найбільш ефективних і передових у світі.

Одним з найбільш вражаючих подвигів було будівництво віадука Ландвассер, яке було закінчено в 1902 році. Через віадук проходить відрізок залізниці. Це можливо один з найвідоміших залізничних віадуків / мостів у світі, який можна побачити в більшості туристичних / святкових швейцарських брошур. 

7. США – Кільцева залізниця Джорджтауна (Georgetown Loop Railroad) 

 

 

 Кільцева залізниця Джорджтауна стала першою пам’яткою штату Колорадо. Завершений в 1884 році ця цікава ділянка колії, шириною менше метра, вважалася інженерним дивом свого часу.

Процвітаючі шахтарські міста Джорджтаун і Сілвер Плам (Silver Plume) лежать в 3,2 кілометрах один від одного в крутому і вузькому гірському каньйоні. Щоб з’єднати їх, будівельники залізниці розробили маршрут у вигляді «штопора», який проробляв у два рази більшу відстань, поступово піднімаючись на висоту більше 183 метрів. Він включав в себе підковоподібні вигини під кутом до 4 відсотків, і чотири мости через Клір Крік (Clear Creek), в тому числі масивний Високий Міст Ворота Диявола (Devil’s Gate High Bridge). Залізнична компанія «Colorado & Southern Railway» володіла лінією перевезення пасажирів і вантажів з 1899 по 1938 роки, коли вона була занедбана.

У 1973 році Історичне товариство Колорадо (Colorado Historical Society) почало відновлювати залізницю в рамках свого 395-гектарного парку Кільцевої залізниці Джорджтауна та історичної гірничодобувної справи (Georgetown Loop Historic Mining & Railroad Park). Репліка Високого Моста була завершена в 1984 році з нагоди 100-річчя з моменту спорудження оригінальної конструкції. 

8. Таїланд – Тайсько-Бірманська залізниця або Дорога Смерті (Death Railway)

  

Тайсько-Бірманська залізниця, також відома як Дорога Смерті це 415-кілометрова залізниця між Бангкоком, Таїландом і Рангуном (Rangoon), Бірма. Більше 90 000 працівників і 16 тисяч союзних військовополонених померли під час будівництва цієї залізниці – страхітлива подія, яка послужила основою для фільму Девіда Ліна (David Lean) під назвою «Міст через річку Квай» (The Bridge on the River Kwai). Катання по цьому маршруту на даний момент є найпопулярнішою розвагою для відвідувачів міста Канчанабурі (Kanchanaburi), розташованого на північний захід від столиці Таїланду. Поїзд огинає збоку стрімкі скелі і проходить по декількох тендітних дерев’яних мостах. 

9. Південна Корея – Залізнична станція «Gyeonghwa» 

 

  

У південнокорейському районі Чінхе (Jinhae) росте 340 000 вишневих дерев. Під час свого цвітіння вони створюють разюче прекрасну картину з опадаючих пелюсток. З цієї причини, залізнична станція «Gyeonghwa», де було зроблено це фото, є популярною туристичною пам’яткою.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ще більше цікавих фактів

Кліпи зарубіжних виконавців, створені в Україні [Відео]

6 наймістичніших замків Західної України [Фото]

Як чоловіки реагують на п`яну жінку [Відео]

10 головних особливостей української кухні

Луцький замок та вежі Острога хочуть продавати [Фото]

 

, , , , переглядів: 1 615

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *