Авангард: що таке деконструкція в одязі?

Збір коштів на потреби армії України
28.04.2017

Що таке деконструкція, коли мова йде про моду? Це образ, які включає такі характерні риси, як необроблені краї, витерті тканини, що стирчить підкладка, що виступають застібки, незвичайні шви. Одяг, яка здається незакінченою, викинутої на смітник або розвалюється – ось короткий опис цього стилю.
Раніше деконструкція асоціювалась виключно з авангардної модою. Сьогодні її активно використовують марки самих різних напрямків – від мінімалістів до шанувальників ніжної романтики.
Першою, хто кинула виклик традиційному баченню моди, була Рей Кавакубо (Comme des Garcons) яка, зацікавившись антимодним стилем «хіросіма-шик» 1980-х років. Зайнявши концептуальну позицію в дослідженні відносин між людством і одягом, Кавакубо була визнана першовідкривачем поняття деконструкції в модному дизайні.
Загалом, філософська теорія деконструкції бере початок в літературній критиці і семіотичному аналізі Жака Дерріда, що втілюється в самих різних областях, від архітектури до моди.
У 2002 р. Хуссейн Чалаян (Chalayan) повернувся з творчої відпустки з історіями про вуду і всілякі забобони. Саме тоді на показі, моделі змінювали один одного, представляючи процес уповільнення часу розпаду, аж до фінального акту деконструкції і повного знищення. Багатошарове плаття з напівпрозорих обривків з безліччю мальовничих дір зображує, як виглядає «прокляття».
Концепція деконструктивізму стверджує, що елементи комплексної мови моди і одягу мають сенс не тільки в стереотипному фізичному контексті. Аналітичний процес передбачає використання ряду парадоксальних прийомів, до яких відносяться: переміщення, економія, атрибуція, переорієнтація, зміна масштабу і матеріалу.
Розкладання цілісного об’єкту на елементи, оперування фрагментом, вирваним з контексту, стало характерною ознакою методу «цитат» – одного з найпоширеніших в епоху постмодерну методів створення нового. Деструкція перетворюється в своєрідну гру з фрагментами, коли з’єднується непоєднуване, народжуються парадокси і нові образи. У дизайні одягу це проявляється у відмові від традицій: у відмові від канонів «доброго смаку».
В сучасній моді майже не існує строгих розмежувань між одягом для дня і для вечора, для відпочинку і для роботи; елементи професійного костюма проникли в повсякденний одяг. Традиційні вечірні тканини (оксамит, атлас, парчу) активно використовують в повсякденному одязі, а шкіра і трикотаж проникли в ошатний одяг.У пошуках різних методів по створенню нового продукту в дизайні звертаються не тільки до академічних джерел натхнення, але і відштовхуються від існуючих концепцій і підходів.
Про метод деконструкції багато говорили в 2000-х, все ще як про новий і необжитому, зараз же все інакше.

, , , переглядів: 2 639

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *