Чи побачать рівняни повне сонячне затемнення 20 березня?

Збір коштів на потреби армії України
18.03.2015

Чи побачать рівняни повне сонячне затемнення 20 березня?

 
Рівняни можуть стати свідками рідкісного астрономічного явища. У березні відбудеться перше повне сонячне затемнення 2015, яке стане найбільшим за останні 15 років, а точніше, із серпня 1999-го. 

Це найзагадковіше астрономічне явище триватиме 2 хвилини 47 секунд. І його можна буде спостерігати в Європі. А чи добре буде видно тінь Місяця на території Рівненщини?

Як стверджують астрономи, затемнення у повній красі буде видно на півночі Канади та Європи. Причому у найчорнішу смугу потраплять Північний Полюс, Гренландія, Шпіцберген, Фарерські острови, північне узбережжя Ісландії. Добре буде видно це явище вранці 20 березня у Прибалтиці й на заході України. Звісно, якщо дозволить погода.
 

20 березня 105, десята ранку!

Тінь Місяця промайне по нашій планеті з 09:09 до 10:21 за всесвітнім часом. Частково максимальну мить сонячного затемнення (відсоток затемнення у максимальній фазі від 60% до 40%) можна буде «спіймати» на території України: у Львові – об 11:58 за київським часом (09:58 за всесвітнім), у столиці – о 12:08, у Рівному – о 12:04 ранку за місцевим часом.

Останнє помітне сонячне затемнення, яке спостерігали у Рівному (73%), відбулося 4 січня 2011 року. Наступне, щоправда лише 40%, пощастить побачити 25 жовтня 2022 року.

 
ОБЕРЕЖНО! У будь-якому випадку, постарайтесь не дивитися на Сонце неозброєним оком. Спостерігаючи, як з-за Місяця виходить сліпучий сонячний серп, можна осліпнути самому. Тобто отримати серйозні опіки очей!
 
 
 
 

 

Як правильно спостерігати сонячне затемнення? 

 
Навіть якщо у вас є потужний телескоп чи бінокль, крутий фотоапарат чи відеокамера, дивитися на Сонце можна тільки через спеціальний темний світлофільтр!  Фахівці використовують додаткові непрозорі накладки з отворами. У телескопах краще використовувати невеликі збільшення (30-50) крат. При спостереженні в бінокль потрібно буде закрити один з об’єктивів. З підручних засобів підійде закопчене над свічкою скельце, засвічена фотоплівка, стара комп’ютерна дискета. Спеціальна плівка Astrosolar, яку продають в астрономічних магазинах за кордоном, для рівнян – із світу фантастики ))
 
 
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
Підготувала Галина ЦУКАНОВА, OGO.ua
 

 

, , , переглядів: 1 038

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *