Чому люди роблять татуювання?

Збір коштів на потреби армії України
25.07.2021

Існує безліч причин зробити татуювання, так само, як і маса людей, що мають подібні малюнки на шкірі. У кожної людини свої мотиви. Хтось вкладає в тату глибоке значення, а комусь просто подобається, як це виглядає на тілі.

Якщо ви ніколи серйозно не замислювалися про те, щоб зробити татуювання, вам напевно цікаво дізнатися, що ж спонукає людей нанести щось настільки стійке на шкіру і до того ж миритися заради цього з болем, який, як усім нам відомо, супроводжує процес нанесення будь-якого татуювання .

Або ж, можливо, у вас у самих є тату, і ви хочете зрозуміти, чи схожі ваші мотиви з мотивами інших? Ось декілька найбільш поширених причин, чому люди роблять татуювання.

Названа опасность татуировок

Тому що це частина їхньої культури

Традиція прикрашати тіло татуюваннями сягає в далеке минуле. Найдревніші підтвердження такої практики відносяться приблизно до 3100 до н.е. У багатьох культурах нанесення на шкіру татуювань супроводжує стародавні ритуали і традиційні розуміння естетичності.

Наприклад, у жителів племені Маорі татуювання є показником соціального статусу, а не просто модним аксесуаром. Татуювання показують, до якої сім’ї або племені належить людина, а також показують те, де саме вона знаходиться в соціальній структурі Маорі.

Через приналежність до субкультури

У деяких випадках татуювання не є частиною давніх традицій, проте все одно служать показником приналежності до тієї чи іншої субкультури.

Байкери, члени тюремних банд, радикальні політичні групи і навіть прості панк-рокери або вегани можуть прикрасити своє тіло певними татуюваннями, щоб продемонструвати своє ставлення (офіційне чи ні) до конкретної групи.

Крім того, такі символи допомагають їм зміцнити почуття приналежності до певної субкультури і дають привід пишатися цим.

Щоб зберегти спогади

Часто люди роблять тату на згадку про втрачених близьких. Так вони можуть пам’ятати про тих, кого любили, і віддати їм данину пам’яті прямо на своїй шкірі. Значні слова і/або символи допомагають людям кожен день пам’ятати про те, кого або що вони втратили.

Деякі ж навпаки вибирають символи, що нагадують про радісні події і спільні спогади. Татуювання може бути неймовірно простим, але дуже цінним для людини. Для багатьох це спосіб увічнити свої спогади у вигляді малюнка на шкірі.

Щоб виразити свою індивідуальність

Багато хто прагне виразити себе. Хтось робить це за допомогою музики, літератури, поезії, танцю і т. д. Як і всі ці варіанти, татуювання є способом самовираження. Це те, що залишиться з вами на все життя.

Крім того, це чудовий привід для початку бесіди. Люди будуть часто питати вас про значення татуювання, і ви зможете поділитися з ними чимось значущим і цікавим для вас. Це чудовий спосіб знайомитися з новими людьми.

Для декого татуювання є способом заявити про себе. Такі люди відчувають себе як певну сформовану особистість і хочуть показати це всьому світу.

Вони не хочуть бути частиною безликої маси і прикрашають тіло татуюваннями – часто досить помітними і сміливими – щоб виділятися на тлі оточуючих.

Тому що їм це просто подобається

Багато людей роблять татуювання просто тому, що вважають їх красивими, і їм подобається на них дивитися. Татуювання – це різновид мистецтва і форма самовираження.

Людина може не надавати тату особливого значення, а нанести його на шкіру лише тому, що їй сподобався дизайн або зображення, і вона хоче, щоб воно назавжди вкарбувалося в його шкіру.

Хтось використовує татуювання як перманентний модний аксесуар – спосіб доповнити образ або продемонструвати естетичні погляди. Це може бути найрізноманітніше рішення – від крихітної зірки або серця на зап’ясті до повністю прикрашених хитромудрими малюнками «рукавів».

Рішення назавжди змінити своє тіло – це особиста справа кожного. Навіть якщо татуювання робиться через культурні особливості, кожна людина все одно сама вирішує, чи хоче вона слідувати таким традиціям.

Тому неможливо виділити одну єдину причину, але найчастіше мотивом служить саме один з перелічених в цій статті пунктів.

, переглядів: 559

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *