Чому не можна дути на гарячу їжу – версії фахівців

Збір коштів на потреби армії України
06.03.2021

Занадто гаряча їжа і занадто гарячий напій — це несмачно і некорисно. Через температуру ми не можемо розрізнити смак страви, та до того ж обпікаємося. Лікарі кажуть, що постійне пиття гарячого чаю може привести до серйозних проблем зі здоров’ям: мікроопіки викликають хронічне запалення стравоходу, а воно, своєю чергою, підвищує ризик виникнення раку, інформує Ukr.Media.

Найпростіший спосіб швидко остудити гаряче — подути. Але, виявляється, є думка, що дути на гарячу їжу небезпечно. Пояснення таке: в повітрі, що видихається міститься вуглекислий газ і окис вуглецю. А в їжі — багато рідини. Коли вуглекислий газ вступає в реакцію з водою, утворюється карбонова кислота, через яку порушується кислотно-лужний баланс їжі, а потім і організму. Зміни pH, на думку деяких експертів в області фармацевтики, можуть викликати серйозні хвороби на кшталт астми та діабету. Звучить ніби цілком по-науковому. Але не всі фахівці з цим згодні.

Єдиний ризик, який існує, коли ви дуєте на гарячу їжу, — ризик подути занадто сильно і кого-небудь заляпати. Всі ці розповіді щодо зміни pH — повна нісенітниця, безглуздий харчовий міф. Якби він був правдою, то вода перетворювалася б в газовану воду, коли ви на неї дуєте.

Правда, дути на загальну страву фахівці все ж не радять — це негігієнічно. Все ж мікрокраплі слини летять, бактерії — для вас рідні, а для інших противні. А на свою ложку або чашку дути можна скільки завгодно, цього не забороняє ні наука, ні етикет.

, , переглядів: 887

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *