Чорний шоколад: користь і шкода для здоров’я

Збір коштів на потреби армії України
08.06.2022

Чорний шоколад: користь і шкода для здоров’я

Як часто чорний шоколад стає предметом для досліджень світовими вченими? Відповідаємо – стабільно, щороку. Причина такої уваги очевидна. Шоколад з високим вмістом какао – це одне з найкращих джерел антиоксидантів серед тих, що існують. Плюс якісний темний шоколад багатий на клітковину, залізо, магній, мідь, марганець і деякі інші мінерали. І ще один жирний плюс – це смачно й поліпшує настрій.

Розберемося в усіх принадах “шоколадної панацеї” разом з нутриціологом Лорою Філіпповою.

Ось вам одне з найсвіжих досліджень про користь чорного шоколаду. Цього разу Медичної школи Ікана, що в Нью-Йорку. Було з’ясовано: у людей, які з’їдають три плитки шоколаду щомісяця, ризик серцевої недостатності на 13% нижче, ніж у тих, хто шоколаду не їсть. Але є одне але: якщо їстимемо шоколад щодня, отримаємо прямо протилежний ефект. Втім, помірність має бути в усьому.

Про те, скільки шоколаду можна їсти, ми детальніше розповімо нижче. А зараз назвемо склад якісного темного шоколаду.

Якісний чорний шоколад

В ідеалі, хороший шоколад містить від 70% і вище какао-продуктів. Це масло какао, какао-боби і цукор. Залежно від пропорції “какао-цукор” він може бути більш-менш солодким. Найцінніше в шоколаді – це какао-продукти (боби і масло). Що їх більше, то менше цукру та інших добавок. Відповідно, тим цінніший шоколад.

Як чорний шоколад підтримує наш організм

Какао-боби містять велику кількість флаванолів. Ці хімічні сполуки, що є антиоксидантами. Флаваноли добре впливають на серцево-судинну систему – стимулюють утворення оксиду азоту у внутрішній оболонці кровоносних судин. Це може впливати на поліпшення кровотоку й знижує артеріальний тиск.

Шоколад однозначно підвищує вироблення серотоніну та ендорфінів! А це ваш гарний настрій. Завжди.

Ну невже немає нічого поганого в темному шоколаді? Невже його можна їсти і практично приводити в норму кров’яний тиск і серцево-судинну систему? Розповідаємо.

Як може нашкодити і скільки потрібно їсти чорного шоколаду

Повертаємося до того, про що ми говорили вище. У всьому має бути помірність. Вірніше, ЗЛОВЖИВАННЯ шкідливе. І тут вже не важливо – плитка чорного була з’їдена за раз чи молочного.

Звісно, норму на день визначає конкретно ваш раціон харчування за день, ваші цілі, активність й інші фактори. Грубо кажучи, 10-20-30 гр якісного чорного шоколаду на день – це ок.

І ще, важливе правило, нехай ваш шоколад не буде з’їдений натщесерце. Це пов’язано зі швидким вивільненням великого обсягу глюкози в кров, з виділенням інсуліну, з порушенням нервової системи та іншими факторами, які не дуже добре впливають на здоров’я загалом.

Джерело: https://lifestyle.segodnya.ua/

 

переглядів: 613

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *