Чудеса природи: рожеве озеро в Австралії [Фото]

Збір коштів на потреби армії України
09.09.2015

Чудеса природи: рожеве озеро в Австралії [Фото]

На краю острова Міддл-Айленд (Австралія) знаходиться загадкове рожеве озеро. Зверху поверхню блискучого рожевого озера Хіллер (Lake Hillier) нагадує глазур на тістечку.

 


 


Перша згадка про «рожеве» озеро на Міддл-Айленд датується 1802 роком, коли британський мореплавець і гідрограф Метью Фліндерс зупинився тут по дорозі в Сідней. Пізніше, було ще кілька короткострокових комерційних проектів: у 1820 – 1840 роки на острові зупинялися мисливці на тюленів і китобої, а на початку ХХ з озерної води стали добувати сіль. Але через шість років видобуток солі був припинений.

 


Це озеро солоне та мілководне. Має ширину приблизно 600 м. Озеро з усіх боків оточене евкаліптами яскраво-зеленого кольору, відокремлених від океану лише вузькою смужкою білих піщаних дюн.
 
 


У 1950 році причину забарвлення озера вивчали вчені, які сподівалася знайти в солоних водах озера морські водорості Dunaliella salina. У солоній воді такі водорості виділяють червоний пігмент, що забарвлює воду в рожевий колір. Але у воді озера не знайшли жодних слідів цих водоростей і причина забарвлення все ще залишається загадкою.
 


 

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Ще більше цікавого

Тарифи на 3G від українських операторів [Інфографіка]

Які геніальні винаходи належать українцям

Шестирічна дівчинка робить неймовірні трюки [+Відео]

Жінки з гарему іранського шаха [Фото] 

, , , , переглядів: 1 686

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *