Чи можна одночасно заряджати і розряджати повербанк?

Збір коштів на потреби армії України
02.12.2022

Чи можна одночасно заряджати і розряджати повербанк?

Одночасно заряджати і розряджати повербанк заряджаючи інші пристрої можуть не усі повербанки, а лише певного типу. Розбираємося, які саме.

Деякі зовнішні акумулятори (power bank) можуть заряджатися і розряджатися одночасно. Наголошуємо, що тільки деякі! Тому що це працює тільки з окремим типом зарядки.

повербанк

Які павербанки можуть заряджатися самі і заряджати інші пристрої

Дуже зручно, коли зовнішній акумулятор можна підключити до розетки або комп’ютера для зарядки і одночасно заряджати від нього інші пристрої: смартфони, годинник, навушники. Це особливо практично під час подорожей і в тих випадках, коли кількість розеток обмежена.

Однак так можуть працювати тільки павербанки з так званої «наскрізною зарядкою». Часто вони позначені як ДБЖ тобто мають можливість безперебійного живлення. Також ця функція може позначатися по-англійськи, як pass-through charging. Зазвичай ця характеристика вказана в описі продукту на коробці пристрої і на сайті виробника. Якщо повербанк не підтримує наскрізну зарядку, то при підключенні до розетки він не буде передавати енергію на інші пристрої, а почне заряджатися сам.

Pass-through charging: як працює технологія

Однак навіть павербанки з функцією з pass-through charging не можуть одночасно заряджати та розряджати. Це фізично неможливо, тому що струм рухається тільки в одному напрямку. Річ у тім, що зовнішній акумулятор фактично виступає в ролі подовжувача – передаючи гаджетам енергію від основного джерела (розетки). Рівень заряду самого повербанка в цьому випадку залежить від потужності зарядного пристрою і від потужності, необхідної смартфону.

Якщо потужність на вході блоку живлення вищий, ніж на виході, він буде одночасно поповнювати заряд. Якщо це не так, то він буде розряджатися для збільшення вихідної потужності і заряду підключених пристроїв.

Однак якщо батарея зовнішнього акумулятора виявиться на нулі, виходи відключаться, щоб повербанк міг зарядитися. Якщо в цей час до нього буде підключено пристрій, воно не буде отримувати енергію, поки виходу не активується.

Джерело: https://tmginfo.net/

переглядів: 1 008

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *