Чи можна запивати їжу кавою та чаєм

Збір коштів на потреби армії України
18.02.2023

Кава – напій, який щоранку п’ють понад два мільярди людей у світі. Варто відзначити, що до складу кави входить ряд органічних кислот (яблучна, лимонна), які можуть стимулювати вироблення шлункового соку, а також кофеїн, що міститься в каві, який також стимулює вироблення шлункового соку і може підвищити кислотність, тому каву можна пити не всім, особливо людям із виразкою шлунка.

кава

Дієтологиня Тетяна Пасека розповіла в Instagram про те, кому можна і не можна пити каву, і про те, чи можна запивати їжу кавою та чаєм.

Кому не можна пити каву і чому:

“Люди, які мають підвищену секрецію шлункового соку (не бажано пити каву зранку)”, – зазначила експертка.

Ще кава впливає на нервову систему:

“Кава тонізує НС, це відбувається за рахунок того, що кофеїн займає рецептори, на які діє речовина подібно до кави – аденозин (він гальмує НС), кава, займаючи ті ж рецептори, відповідно забирає гальмуючу дію і викликає збуджуючий ефект. Згодом кількість рецепторів збільшується і відповідно доза кави вже мала, людина збільшує дозу кави. Якщо людина різко припиняє пити каву, аденозин займає всі рецептори та гальмуюча дія посилюється, звідси надмірна сонливість”, – розповіла дієтологиня.

“У 2016 році каву виключили з переліку потенційно канцерогенних сполук і внесли до списку речовин із протипухлинною дією. Зараз каву визнають елементом здорового харчування! Кава містить фенольні сполуки-хлорогенові кислоти, саме вони діють як антиоксидант і захищають клітини печінки та головного мозку від окислення”, – зазначила експертка.

Безпечна доза кофеїну

“Це 400-500 мг на добу. В одній чашці натуральної кави 50-160 мг кофеїну. Кількість чашок визначає міцність напою”, – додала фахівчиня. Дієтологиня додала, що не можна запивати їжу чаєм та кавою, а бажано вживати через 15-20 хвилин після їжі або в проміжку між їжею!

Джерело: https://patrioty.org.ua/

, , , , переглядів: 479

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *