Чим і як зняти зубний біль у домашніх умовах

Збір коштів на потреби армії України
03.05.2022

Чим і як зняти зубний біль у домашніх умовах

Звісно ж, при виникненні зубного болю слід відразу ж відвідати стоматолога. Але трапляються випадки, коли такої можливості немає (ви за містом, у поході, в дорозі, або зуб розболівся вночі). Для таких екстрених випадків – такі поради.

Домашні умови

Якщо зубний біль застав вас удома, перш за все, почистіть зуб і більше не їжте – залишки їжі можуть викликати новий біль.

Прополощіть рот теплим содовим розчином, можна крапнути в нього трохи йоду для знезараження, деякі лікарі рекомендують намалювати йодну сіточку на щоці, на місці сильного зубного болю.

Прийміть ібупрофен, анальгін, аспірин або інше знеболювальне, щоб заспокоїти зубний біль. Можете лягати спати, а на ранок обов’язково сходіть до стоматолога, навіть якщо біль угамувався.

В поході

Якщо гострий зубний біль застав у поході, то допоможуть народні засоби. Наприклад, відвар шавлії, якщо зможете його знайти. Заваріть міцний відвар цієї трави, і, поки він гарячий, наберіть в рот, тримайте з того боку, де боляче.

Якщо є сало, відріжте тонку скибочку і покладіть між хворим зубом та щокою. Замість сала можна покласти лист кінського щавлю або валеріани або просто пожувати їх.

Найдоступніший спосіб у поході – корінець подорожника, його треба відмити від землі та прикласти до зуба. За півгодини зубний біль пройде.

Напевно, у вас є з собою часник, не треба його їсти, просто поріжте, загорніть в марлю або носову хустку і покладіть на зап’ястя тієї руки, з якої боку болить зуб, міцно прив’яжіть пов’язку.

Горілка теж може притупити зубний біль, тільки пити її не варто, краще потримайте горілку в роті з боку хворого зуба.

Якщо під руками зовсім нічого немає, міцно натисніть пальцем на западинку між носом та губами – це акупунктурна точка, яка допоможе зняти зубний біль.

При зубному болю не можна прикладати до зуба аспірин – можна спричинити опік слизової оболонки. Чи варто говорити, що при зубному болі згортають рюкзак і повертаються додому, щоб якнайшвидше відвідати лікаря.

Джерело: https://ladypapers.com/

переглядів: 617

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *