Чим люди ускладнюють собі життя: вісім поширених способів

Збір коштів на потреби армії України
15.08.2022

Чим люди ускладнюють собі життя: вісім поширених способів

Один зі способів впоратися з життєвими втратами – це з головою поринути в якусь добру справу.

Життя людини може ускладнюватися різними речами, подіями та людьми. Але часто буває і так, що своє життя людина ускладнює собі сам, усвідомлюючи це, а іноді і ні.

Вашій увазі вісім способів, якими ви самі собі ускладнюєте життя.

Як бути щасливою людиною

1. Ви вважаєте, що на вас повстав весь світ

Вас “підрізав” на дорозі інший водій. Друг вам не передзвонив, хоча й обіцяв. Колега пішов на обід, не дочекавшись вас. При бажанні кожна людина може знайти купу причин, щоб ходити ображеною більшу частину часу. Але, чи дійсно те, що сталося з вами настільки прикро, що ви сприймаєте його, як особисту образу?

Щасливі люди так не вчиняють. Вони не приймають нічого надто близько до серця. Вони не приписують зловмисність будь-яких негативних слів і вчинків інших людей. Вони не вважають, що всі навколо тільки й думають про те, як би їх краще скривдити або образити.

2. Ви – зірка вашого власного фільму

Не дивно, що ви вірите в те, що світ крутиться навколо вас. Адже, як-не-як, ви завжди перебували в центрі кожної події та події, які вам довелося випробувати на життєвому шляху.

Ви – зірка і головний герой власного фільму. Ви пишете для нього сценарій. Знаєте, в якому напрямку має розвиватися його сюжет. Навіть знаєте, як він повинен закінчитися.

Ось тільки ви якось забули роздати свій сценарій іншим акторам, або переконати їх в тому, що вони взагалі грають роль у вашому фільмі. В результаті люди, які вас оточують, не мають ні найменшого уявлення про те, що повинні поводитися певним чином, щоб втілити в життя вашу шедевральний задум.

І тоді варто їм сказати або зробити не те, що ви очікуєте, і фільм безнадійно зіпсований.

Краще викиньте ваш сценарій у відро для сміття. Дайте всім іншим розділити з вами головну роль. Радійте новим персонажам, що несподівано з’являються в сюжетній лінії та раптовим поворотам сюжету.

3. Ви на всіх парах летите прямо до апокаліпсиса

У багатьох людей є неймовірно погана звичка миттєво перескакувати у своїх думках до найгіршого з усіх можливих варіантів розвитку подій. А потім дивуватися, коли в житті вони отримують результат, приємно відрізняється від повної катастрофи.

Негатив лише породжує новий негатив. Це цунамі, накриває вас величезною хвилею і зносячи дочиста будівлю вашого щастя до останньої цеглинки. Воно забирає вас геть від берега розсудливості, і якщо ви не будете йому протистояти, затягне вас прямо в безодню.

4. Ваші очікування нереалістичні, або ви тримаєте їх в таємниці

Серед безлічі недоліків, які ви приписуєте сім’ї та друзям, є і той простий життєвий факт, що вони чомусь – ось негідники – й досі не навчилися читати ваші думки та передбачати майбутнє.

Так-так ви ображені до глибини душі, що ваш хлопець забув привітати вас, хоча сьогодні важлива дата – рівно шість з половиною місяців з того дня, як ви вперше разом ходили в кіно? Ваша дівчина не подзвонила, коли видався несподіваний вихідний? Ну так, ви забули їй про це сказати, але це ж не привід! Ваш друг недостатньо захоплено відгукнувся про ваше татуювання в стилі маорі, на яке ви вгатили кругленьку суму?

Очікування, які не втілилися в життя, можуть лежати в основі більшої частини негативних емоцій і нещастя, які породжуються ними в вашому житті. Так що мінімізуйте ваші очікування і максимізуйте щастя.

5. Ви не любите ризикувати

Два слова: живіть сміливіше. Щоразу, коли один з варіантів, з яких вам доводиться вибирати, буде ризикованим, хапайтеся за нього.

Так, багато з них закінчуватимуться невдачею, але в кінці вашого життя, згадавши про них, ви будете раді, що вибрали саме їх, а не безпечні, спокійні та нудні.

6. Ви дозволяєте іншим людям обкрадати вас

От скажіть, якби у вашій спальні під матрацом лежав би мільйон доларів, ви б напевно регулярно перевіряли б, на місці він. Застосовували б всіх можливих заходів для того, щоб переконатися, щоб його ніхто не поцупив, адже так? Ну так знайте, у вас є щось, значно важливе й цінне, ніж гроші – ваш власний час. Але ви чомусь не робите абсолютно нічого, щоб захистити його?

Крім того, ви по своїй волі, добровільно роздаєте його людям, які не варті навіть секунди витраченого на них часу. Людям, які вас все одно що обкрадають. Самозакоханим людям, егоїстичним людям, людям, які годинами говорять ні про що. Ставтеся до вашого часу так само як ставилися б до золотого запасу вашої країни. Оберігайте його всіма зусиллями та діліться ним лише з тими, хто дійсно цього заслуговує, і кого ви поважаєте.

7. Ви не можете або не хочете відпускати від себе те, чому не місце поряд з вами

Ваше життя щороку стає все складнішим, правда? Це тому, що іноді над досягненням щастя доводиться неабияк попрацювати. Деякі життєві проблеми виявляються занадто складними, щоб їх можна було дозволити, просто змінивши свою точку зору на них, або намагаючись мислити більш позитивно.

Можливо, вам потрібно когось пробачити та відмовитися від образи, що отруює ваше життя? Можливо, вам давно пора залишити позаду невдалі стосунки? А, можливо, ви ніяк не можете змусити себе примиритися зі смертю коханої людини?

Життя будь-якої людини сповнене втрат. Але в якомусь сенсі без цих втрат все інше просто не мало б значення. Саме втрати допомагають нам цінувати та берегти те, що для нас дійсно важливо. Це допомагає нам зростати. Це дозволяє нам допомагати ставати краще іншим людям.

Вважати, що від страждань можна “позбутися” і повністю про них забути – доля людей, які насправді ніколи не страждали по-справжньому. Ви ніколи не зможете повністю забути про свою втрату, зате зможете з нею впоратися.

Зрозуміти, що ваше життя на ній зовсім не закінчується. Ви завжди шкодуватимете про неї, завжди сумніватися. Ви можете навіть раз по раз розглядати під мікроскопом власні рішення – а раптом того, що сталося, можна було уникнути, якби тільки ви сказали те або не зробили цього?

Повірте, ви не одні. Знайдіть когось, хто вас розуміє, і поговоріть з цією людиною. Дізнайтеся, як інші люди справляються зі своїми проблемами, і попросіть їх допомогти вам. Зверніться за допомогою до професіоналів. І якщо вам вже зовсім нічого не допомагає, спробуйте наступний пункт.

8. Ви лише берете від життя, але нічого не віддаєте

Один зі способів впоратися з життєвими втратами – це з головою поринути в якусь добру справу. Зайнятися благодійністю. Стати волонтером. Почати брати участь в житті місцевої громади.

До речі, це зовсім не обов’язково має бути щось велике і масштабне. Просто будьте добрішими. Скажіть щось хороше колезі або сусідові. Підбадьорить когось. Відвідайте когось, хто сумує вдома один. Словом, не сидіть вдома і не займайтеся самокопанням. Займіться ділом.

У цьому світі всього два типи людей – ті, хто вносять в нього щось нове, і ті, хто лише беруть. Ті, хто дають, щасливі. Ті, хто беруть, нещасні. А ким хочете бути ви?

Джерело: https://lifestyle.segodnya.ua/

переглядів: 257

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *