Давні городища – туристична візитка Рівненщини

Збір коштів на потреби армії України
11.11.2021

Давні городища – туристична візитка Рівненщини

На Рівненщині популяризують давні городища часів Русі шляхом створення туристичних маршрутів «Міста Погориння», ключовими атракціями яких є городища. Проєкт реалізується у межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» за підтримки Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму.

Більшість городищ є пам’ятками археології, проте сьогодні вони потерпають від людської діяльності (розорювання земель, пограбування чорними копачами, забудова), а тому потребують захисту та збереження. Громади, на території яких розташовані городища, досить часто недооцінюють їхнє важливе історико-культурне значення та туристичний потенціал.

Що таке городища?
Городища – це залишки давніх укріплень часів Русі, що відповідали потребам кругової оборони та були оточені земляними валами з ровами. Городища будувалися переважно у важкодоступних місцях – на високих мисах та останцях.  Збереглися до нашого часу у вигляді високих пагорбів різної величини, з яких відкриваються красиві краєвиди.
Погорина або Погоринські міста  – городища та територія навколо них, що  знаходилися у басейні річки Горинь та які неодноразово згадувались у літописах. Саме Погоринські міста у давнину маркували кордон між Київським та Волинським князівствами. Археолог Богдан Прищепа у своїй монографії «Погоринські міста в Х-ХІІІ ст.» описав 99 давньоруських городищ на Рівненщині.

Під час реалізації проєкту та розробки туристичних маршрутів «Міста Погориння», ключовими атракціями маршрутів обрано 18 давніх городищ Рівненщини: Басівкутське, Башинське, Білівське, Білокриницьке, Варковицьке, Глинське, Глинківське, Горбаківське, Гощанське, Грушвицьке,  Дорогобузьке, Жорнівське, Кунинське перше, Кунинське друге, Новомильське, Хотинське, Шпанівське та Ясининицьке.

Детальніше про туристичні маршрути «Міста Погориння»
Туристичні маршрути для велосипедних/пішохідних прогулянок прокладено другорядними дорогами та стежками. Подорожувати ними зможуть туристи різного рівня підготовки: від початківців до досвідчених мандрівників, адже створено маршрути різної протяжності: від 50 км – Хотинський до 101 км – Гощанський. Для сімейних подорожей туристи зможуть скористатися автомобільними треками, які також розроблено у межах проєкту «Міста Погориння».
Кожен туристичний маршрут бере свій початок у Рівному від Басівкутського городища та парку історичної реконструкції «Оствиця». Окрім давніх городищ мандрівники можуть відвідати більше 80 цікавих локацій: пам’ятки архітектури та природні джерела, заказники та заповідні урочища.

 

Подорожувати розробленими маршрутами буде доволі зручно, адже усі вони ознаковані табличними знаками згідно з вимогами ДСТУ 7450, а поблизу городищ розміщені інформаційні щити проєкту «Міста Погориння».


Міста Погориння. Маршрут №618. Хотинське городище. Пролягає через місто Рівне, екостежку, ботанічний заказник «Вишнева гора» та поєднує три городища.

Детальніше про маршрут:

https://mp.ostvytsya.com.ua/marshruty/marshrut-618-mista-pogorynnya-hotynske-gorodyshhe/
Відео маршруту:

 
Міста Погориння. Маршрут №619.Гощанське городище – включає найбільшу кількість городищ – сім об’єктів, один з найстаріших парків України, архаїчні млини та вікові дерева.

Детальніше про маршрут:

https://mp.ostvytsya.com.ua/marshruty/marshrut-619-goshhanske-gorodyshhe/

Відео маршруту:

 
Міста Погориння. Маршрут №620. Кунинське городище має круті підйоми та спуски. На маршруті мандрівники побачать чотири городища, руїни палацу, замку, костелу, оборонні форти та багато джерел.

Детальніше про маршрут:

https://mp.ostvytsya.com.ua/marshruty/marshrut-620-mista-pogorynnya-kunynske-gorodyshhe/

Відео маршруту:

 

Міста Погориння. Маршрут №621. Варковицьке городище об’єднує п’ять городищ та залишки чеської архітектури початку ХХ ст.

Детальніше про маршрут: https://mp.ostvytsya.com.ua/marshruty/marshrut-621-mista-pogorynnya-varkovyczke-gorodyshhe/

Відео маршруту:

 

Міста Погориння. Маршрут №622. Білівське городище об’єднує три городища, культурно-археологічний центр «Пересопниця» та Новожуківське замчисько.

Детальніше про маршрут:

https://mp.ostvytsya.com.ua/marshruty/marshrut-622-mista-pogorynnya-bilivske-gorodyshhe/
Відео маршруту:https://www.youtube.com/watch?v=weHHPztydZQ

Для промоції проєкту «Міста Погориння» створено зручний двомовний сайт mp.ostvytsya.com.ua, де можна звантажити треки для мандрівок велосипедом та автомобілем, ознайомитися з описами п’яти маршрутів, переглянути фото та відео матеріали з городищ та інших туристичних локацій, що розташовані на маршрутах. Відзначимо, що інформація на сайті доступна двома мовами: українською та англійською, а тому приверне увагу не тільки вітчизняних, а й іноземних туристів. Також поширено паперові путівники, промоційні відео та проведена активна інформаційна кампанія у соціальних мережах.
Організатори проєкту, Гощанська селищна рада та ГО «Клуб історичної реконструкції «Оствиця», у співпраці з Управлінням культури та туризму Рівненської ОДА та чотирма громадами області (Зорянська ОТГ, Шпанівська ОТГ, Здовбицька ОТГ, Варковицька ОТГ) розпочали створення туристичного кластеру. Аби надалі разом розробляти нові культурно-туристичні продукти, промотувати маршрути, розвивати інфраструктуру, збільшувати кількість туристів та відкривати Рівненщину для всієї України.

Офіційний сайт проєкту «Міста Погориння»:  mp.ostvytsya.com.ua

Facebook: https://www.facebook.com/MistaPohorynnya

Instagram: https://www.instagram.com/mista_pohorynnia/

, переглядів: 688

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *