Де на Рівненщині зберігались картини да Вінчі?

Збір коштів на потреби армії України
30.03.2016

Де на Рівненщині зберігались картини да Вінчі?

фото: Юзеф Кращевський, малюнок палацу Антонія Урабновського. Джерело: golosukraine.com

Маєток Урбановських – одна з найвидатніших пам`яток Володимиреччини, яка до наших днів майже не зберіглась. Були часи, коли в ньому знаходилась величезна унікальна бібіліотека, та навіть картини Леонардо да Вінчі. 

Родина Урбановських була власниками села Городець (Володимирецький район) ще з  середини 18 століття. До цього село належало князям Острозьким, а згодом князям Заславським.

Про сам рід Урбановських відомом мало. Походив він з Польщі, де став відомим аж наприкінці 18 століття.  Мешкали Урбановські у величному палаці, який мав аж три поверхи . Ця родина була знатними поціновувачами художнього мистецтва.У стінах свого маєтку вони зібрали величезку бібліотеку, яка нараховувала до 20 тисяч різноманітних томів! Саме ця бібліотека приваблювала польського письменика Юзефа Крашевського. Завдяки їй він був частим гостем маєтку Урбановських. Унікальними екзпеплярами були акт архієпископської каплиціз Тулузи, норимберська Біблія тощо. Окрім книг, у маєтку можна було знайти оригінальні картини Леонардо да Вінчі, Рубенса(наприклад, “Оголена жінка в хутрі”)  та інших митців. Згодом вся колекція “пішла по світу”,не залишивши після себе майже нічого.

  Маєток належав Урбановським до 1880-го року. Тоді новими власникамии Городця стала родина де Пубо, яка мала бельгійське коріння.У 1889 року маєток був пошкодлжений внаслідок пожежі: вона спалила майже все ліве крило.У такому стані маєток Урбановських( хоча, фактично, уже не їх) простояв 19 років. Аж у 1908 року його дещо реставрував спадкоємець роду де Пубо  Каміл.

На жаль, до сьогоднішніх днів маєток майже не зберігся. Проте на початку березня 2016 року міська влада виділила кошти активними громадянам Рівного для втілення їх проектів.Одним з таких проектів є історична реконструкція маєтку Урбановських.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Космічний корабель у Свято-Воскресенському соборі

Майже 170 років рівняни п`ють пиво власного виробництва

Тараканівський форт: від в`язниці до Голівуду

7 способів виплеснути зайву агресію

 

, , , , , , , , , , переглядів: 1 286

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *