Де у Рівному жив лауреат Нобелівської премії?

Збір коштів на потреби армії України
19.04.2016

Де у Рівному жив лауреат Нобелівської премії?

Ім`я лауреата Нобелівської премії з економіки нерозривно пов`язане з містом Рівне.

Відомий економіст Кузнець Саймон Сміт народився у 1901 році, в Пінську, у сім`ї торговця, який продавав хутра Абрама Кузнеця. За деякими даними  батько був бухгалтером Азово-Донського комерційного банку. На початку ХХ століття його родина переїхала до Рівного, звідки походила матір майбутнього відомого на увесь світ економіста. Сім`я Семена Кузнеця, який пізніше став Саймоном, мешкала на вулиці Шосейній (нині Соборна). Свою освіту майбутній відомий науковець розпочав у Рівненському реальному училищі. У 1915 році, під час Першої світової війни, виїхав до Харкова у зв`язку з депортацією єврейського населення з прифронтової смуги.

До Сполучених Штатів Америки Семен (Саймон) Кузнець приїхав у 1922 році. З того самого року починає навчатися в Колумбійському університеті, де отримав ступінь магістра економіки. Пізніше, захистивши дисертацію, отримав докторський ступінь. В 1927 році зайняв високий пост у Комітеті з економічного зростання у Національному бюро економічних досліджень. Крім того, відомий як викладач багатьох відомих американських університетів.

Велику увагу у своїх наукових дослідженнях Саймон Кузнець приділяв проблемам національного доходу, дослідженням економічного зростання, аналізом економічних циклів.

Медаль Нобеля Саймон Кузнець отримав у 1971 році «за емпірично обґрунтоване тлумачення економічного зростання, яке призвело до нового, глибшого розуміння економічної і соціальної структури і процесу розвитку в цілому».

Прикметно, що до кінця своїх днів, відомий рівнянин дуже трепетно ставився до української культури, в його домі часто лунали українські пісні, він беріг меморіальні речі зі своєї Батьківщини. І не виключено, що серед них були і речі з міста, де він провів своє дитинство.

 

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

 

Джамала виступить у кількох сукнях на Євробаченні


Рівне на сторінках відомого оповідання


Валізи замість комфортного життя

 

, , , , , переглядів: 1 492

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *