Де відпочити на українську зарплату або які країни варто відвідати

31.01.2017

Кожного разу, коли наша національна валюта знову починає дешевшати, десь гірко плаче український мандрівник. За кордоном уже давно складно калькулювати ціни у гривні, краще прив’язуватися до долара чи євро, щоправда, навіть у нас цінники вже не дуже відповідають рівню зарплат.

Відчуття – це така дивна річ, яка рідко корелюється із вмістом гаманця, а більше залежать від стереотипів і інших «тарганів» у мозку. Але коли об’єктивно твого місячного заробітку заледве вистачає на оплату кількох ночей у «бюджетному» швейцарському готелі, то краще пошукати країни з гуманнішими цінами. Про них ми зараз і розкажемо.

Читайте також: Рівне з висоти польоту квадрокоптера: Покровський Собор вночі (ВІДЕО)

Болгарія

Ця країна у нас давно асоціюється лише з недорогим відпочинком на Чорному морі. Але узбережжя займає лише невелику частину Болгарії, а сама вона значно різноманітніша: тут і красиві та колоритні міста, і високі гори з гірськолижними курортами, і мальовничі озера.

фото – piligrim-m.com.ua

Що подивитися: болгарську столицю Софію мандрівники зазвичай оминають, а даремно –– місто цілком приємне й цікаве. В одному місті сусідують православні собори та мусульманські мечеті, які залишились у спадок від Османської імперії, античні руїни Римської імперії тощо.

Пам’ятник на горі Бузлуджа

В англомовному інтернеті його називають не інакше, як пам’ятником НЛО. Насправді це – монумент болгарської комуністичної партії. Як це часто буває в комуністичних партійних діячів, мало вийти щось вражаюче і монументальне, а вийшло занадто пафосно й дивакувато. Величезна будівля, що справді нагадує літаючу тарілку, розташувалася на однойменній горі висотою 1441 метр і зараз повністю покинута.

Читайте також: Незвичайні світлини Рівного, зняті на плівку (10 ФОТО)

Велико Тирново

У центральній Болгарії збереглося багато міст з цікавою архітектурою, одне з них Велико Тирново. Місто відоме як стара столиця і зараз приваблює мандрівників своїм незвичним розташуванням – будинки буквально стоять на стінах каньйону. Також варто звернути увагу на Пловдив – одне з найстаріших міст у світі.

Середні ціни

Болгарська столиця Софія часто займає перші місця у рейтингах найдешевших європейських столиць. Двомісний номер у готелі в центрі коштує близько 20 євро, поза межами центру – ще дешевше. Поїсти в ресторані можна за 4 євро, а випити каву (чи пиво) – менше ніж за євро, пляшка води в супермаркеті – менше, ніж пів’євро.

Румунія

Наш південний сусід не є популярною туристичною дестинацією, а даремно, бо у цій країні є все, що потрібно навіть вибагливому мандрівникові: тут і море, і гори, й історія, і архітектура.

фото – s1.studway.com.ua

Румунські замки асоціюються насамперед з міфілогізованим графом Дракулою, але й без нього є що подивитися. Що зручно українцям – все найцікавіше в Румунії зосереджено ближче до півночі, тобто – близько до України.

Читайте також: Рівне з висоти польоту квадрокоптера: мікрорайон Північний (ВІДЕО)

Столиця Бухарест не займає чільного місця у туристичних путівниках, але на поїздку вихідного дня місто цілком заслуговує – хоча би для того, щоб прогулятися шумними вулицями центру й оцінити ще один монумент соцарту – будівлю парламенту. Кажуть, щоб її обійти, потрібно щонайменше 40 хвилин.

фото – fr.ill.in.ua

Ціни

Румунія видається трохи дорожчою, ніж Болгарія, але ціни все одно не захмарні. Двомісний номер у бюджетному готелі/хостелі коштує близько 20 євро за добу. Поїсти в ресторані коштуватиме від 5 євро, кава та пиво коштують близько двох, пляшка води в супермаркеті – пів’євро.

Грузія

Грузія просто майорить туристичними атракціями: це і природа, і багаті історія та культура, вишукане вино, смачна їжа і відома на весь світ гостинність.

фото – static.wixstatic.com

Місця, які варто відвідати в Грузії, можна перераховувати безконечно: це і давні печерні міста, і сучасна архітектура, і старі фортеці, й високогірні селища, каньйони, високі гори, Аджарія, Сванетія, Кахетія, Імеретія… Кожен регіон має, що запропонувати для повноцінної кількатижневої мандрівки. А що особливо приємно – ціни в Грузії не набагато вищі, ніж в Україні.

Читайте також: Фотограф з Острога представила серію світлин «Життя поза містом»

фото – travel.rambler.ru

Ціни

Кімнату в бюджетному гестгаусі можна зняти і за 10 євро на добу за двох. Поїсти в недорогому ресторані можна за 2-3 євро, пива чи кави випити менше, ніж за євро, а пляшка води в магазині – близько 0,3 євро.

Албанія

Ще одна балканська країна, яка радує око мальовничими пейзажами, а гаманець – невисокими цінами, але чомусь мало популярна серед українських мандрівників. Тут є своя «Рив`єра», свої «Альпи» – Динарські гори і навіть власні «Мальдіви» – Ксаміль.

фото – files.tpg.ua

Ще один приємний плюс для українців – безвізовий режим, але, з огляду на невеликий вибір бюджетних авіаперельотів, може знадобитися віза для транзиту по землі.

фото – snovadoma.ru

Ціни

Двомісний номер у столиці Албанії можна знайти за 15 євро на добу. Страва в недорогому ресторані обійдеться приблизно 4 євро, а пиво чи кава – близько одного євро. Пляшка води в магазині коштує 0,4 євро.

Читайте також: Рівненський фотограф показав вулицю Петлюри з незвичного ракурсу (ФОТО)

Єгипет

Після серії терактів Єгипет переживає не найкращі часи і відчайдушно намагається заманити мандрівників на територію Синайського півострова, зокрема знижуючи ціни.

фото – files.tpg.ua

Так путівку на тижневий тур останнім часом можна було купити за 150 доларів. Окрім турів, подешевшали і послуги на місці, наприклад, дайвінг чи екскурсії. Але питання безпеки залишається відкритим. Ніхто, звичайно, не зможе спрогнозувати, де станеться наступний теракт, але така вже особливість людської психології, що потенційно небезпечні місця хочеться оминати.

Азія

Країни Південної та Південно-Східної Азії, особливо такі, як Індія, Непал чи Шрі-Ланка і справді недорогі. Разом з тим, Азія, як і будь-яка інша частина світу, неоднорідна. І тут є дуже дорогі країни, такі як Сингапур. Та й навіть дешеві, за європейськими мірками, В’єтнам чи Таїланд все одно дорожчі від України. Тим не менше, кілька тижнів тут можна провести доволі бюджетно.

фото – cdn1.tu-tu.ru

Читайте також: Рівне з висоти польоту квадрокоптера: Лебединка, Злата Плаза і Соборна (ВІДЕО)

Але є одне але – дорогі авіаперельоти, які можуть становити більше ніж половину бюджету всієї подорожі. Втім з України в той бік уже літає кілька лоукостів і купити квитки до 300 доларів, хоч і не дуже легко, але не така вже й дивина.

фото – zarya-group.ru

Джерело – gazeta.lviv.ua.

, , , , переглядів: 1 969

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *