Історик і релігієзнавець Ігор Козловський каже:

Традиційно в цей день люди складають пожертву-продукти, традиційно хліб, борошно, і потім роздають бідним, нужденним, в дитячі будинки. Можна прийти на кладовище. Там також молитва. І також залишають їжу, хоча християни вважають, що це не християнський елемент, а залишок від язичників. Тому християни кажуть, що краще молитися, свічку запалити. Але ви знаєте наших людей. Вони там і горілку п’ють, і їдять і т.д., хоча це не християнське.

Можна прибирати на кладовищі, якщо це необхідно, але традиційно в Дмитрівську суботу не прибирають, а роблять це до того дня. Це день, коли вшановують пам’ять про померлих.

Димитріївська батьківська субота – як поминати і що робити

Щороку в суботу перед днем пам’яті Дмитра Солунського в храмах читають панахиди за покійними. Йти на службу можна не тільки в суботу, а напередодні – ввечері в п’ятницю, попередньо написавши вдома записку з ім’ям покійного.

Як підношення можна взяти з собою до церкви пісні страви або окремі продукти: хліб, крупи, печиво, овочі або фрукти. Ще одна традиція свята – обов’язково подавати милостиню жебракам і просити, щоб вони молилися за упокій душі людини.

Після богослужіння потрібно поїхати на кладовище, щоб відвідати своїх рідних, прибрати на могилі, поставити квіти. Увечері потрібно приготувати головну страву дня – кутю і зібратися всією сім’єю за поминальним столом.

Димитріївська батьківська субота – що не можна робити в цей день

Утримайтеся від галасливих вечірок, веселощів і проведення великих урочистостей – на Дмитрівську суботу це вважається гріхом. Церква вважає, що сумувати, плакати і лити сльози теж не потрібно, так як покійній душі потрібна ваша щира молитва, а не горе.

Якщо на поминальну суботу поїдете на кладовище, ні в якому разі не розпивайте там алкоголь. Куплене частування потрібно принести в храм, як пожертвування, або роздати по дорозі людям.