Дубно – криваве поле бою

Збір коштів на потреби армії України
10.03.2016

Дубно – криваве поле бою

Танкова битва під Дубном – одна з найбільших танкових битв на початку Другої світової війни, яка тривала цілих 6 днів (з 23 по 29 червня 1941 року) і завершилась поразкою радянських військ

                Географічно битва здійснювалась на так званому трикутнику Дубно-Луцьк-Броди.

Радянським командуванням було поставлено амбітне завдання: піти у наступ на супротивника у районі міст Володимир-Волинський та Кристопіль (нині Червоноград Львівської області), рухаючись у сторону Любліна. До 26 червня Люблін мав бути захоплений радянськими військами. Однак того ж таки дня Володимир-Волинський, що лежав на шляху до Любліна, був захоплений німецькими окупантами. Звідти вони продовжували свій наступ на Рівне та Луцьк.

У результаті утворився п’ятидесятикілометровий прорив. Щоб уникнути глибокого прориву військ противника, генерал-полковник Михайло Кирпонос вирішив іти у контрнаступ.

Контрнаступ вилився у битву, яка тривала 6 днів і не принесла радянським військам перемоги: відсутність чіткої організації, взаємодії між піхотою та авіацією, зв’язку та розвідки дали про себе знати і, маючи величезну механічну перевагу, радянські війська зазнали великих втрат. Щоправда, армії вдалось на тиждень зупинити прорив противників вглиб країни, що дещо нівелювало плани німецького командування.

Кількість загиблих невідома, але число знищених під Дубном у 1941 році радянських танків сягає 2000 штук.

 

Читайте також:

«З піснею по життю!» або перший фестиваль духовних піснеспівів

Таємниця порятунку Еріка Коха

Легенди Соколиних гір: Скарби князів Семашків 

, , , , , переглядів: 1 774

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *