Епіляція та депіляція – у чому різниця?

Депіляція – це спосіб видалення волосся поверхнево, без зачіпання волосяного фолікула. Тобто, від рослинності позбавляєтеся, а “цибулина” залишається всередині. Депіляцію проводять за допомогою бритви або крему.

Епіляція – варіант, коли волосяний покрив зникає разом з коренем. За рахунок цього волосся росте повільніше, а то і зовсім перестає. Лазерна епіляція, шугарінг і віск – яскравий тому приклад.

Перед тим, як думати, яку епіляцію вибрати для бікіні, відштовхуйтеся від мети. Для чого, навіщо і чим ви зібралися видаляти волосся. Наприклад, скориставшись бритвою, а потім надівши синтетичну білизну, досить кілька хвилин, щоб отримати запалення в спеку. Те ж саме стосується лазерної епіляції – якщо зробити її перед тим, як йти на пляж, і не скористатися кремом з SPF, то можна отримати пігментацію і опік.

Депіляція: яка буває, переваги і недоліки

Види депіляції / pinterest.ru

Переваги: швидко, безболісно, недорого. Видаляти волосся можна самостійно з різною періодичністю, в залежності від швидкості росту.

Недоліки: волосяний фолікул не видаляється, тому зростання триває. Великий ризик зіткнутися з роздратуванням шкіри, від кремів часто бувають почервоніння і опіки. Такий варіант не підходить для дівчат з чутливою шкірою, особливо влітку.

Яку епіляцію робити влітку – види і особливості кожного способу

  • Епіляція воском – метод видалення небажаної рослинності за допомогою розігрітого воску. Нюанс в тому, що воскову смужку відривають проти росту волосся.

Переваги: волосся стає тоншим і ростє повільніше, можна позбутися від нього на кілька тижнів.

Недоліки: досить болюча процедура, позбутися від волосся назовсім не вийде, самостійно використовувати можна не для всіх зон, мінімальна довжина волосся повинна бути 5 мм.

  • Шугарінг – епіляція цукровою пастою. Волосяна цибулина видаляється повністю, процедуру виконують у напрямку росту волосся.

Переваги: ті ж самі, що і у випадку з воском, до того ж, ризик появи врослих волосків нижче.

Недоліки: хвороблива і трудомістка процедура, велика ймовірність припуститися помилки під час приготування суміші, мінімальна довжина волосся також повинна бути 5 мм.

  • Електроепіляція – метод, в якому використовують спеціальний прилад. Він механічно висмикує волосся з коренем.

Переваги: ефект майже такий же, як і у лазерної епіляції – можна позбутися від волосся назавжди, підходить для дівчат з будь-яким типом шкіри.

Недоліки: болюча процедура, не рекомендується для області пахв через близьке розташування лімфовузлів.

  • Лазерна епіляція – найбільш популярний спосіб позбавлення від волосся, який полягає в тому, що лазер впливає на волосяний фолікул і руйнує його.

Переваги: відсутність болю, можливість назавжди позбутися від волосся, видалення врослого волосся, швидкість процедури.

Недоліки: висока ціна, неможливість провести процедуру вдома, заборона на загоряння, необхідність декількох сеансів, тонкощі підготовки до процедури.

Підсумовуючи, можемо сказати, що віск, шугарінг і електроепіляція можуть стати причиною роздратування, сухості шкіри і ранок. Це нормально, адже ви травмуєте дерму, висмикуючи волоски. Але якщо ви сьогодні вирішили зробити епіляцію, а завтра їхати на море, то метод лазера – не ваш.

Яку епіляцію вибрати для бікіні і чому влітку не можна лазер

Лікарі-дерматологи не рекомендують в літній період записуватися на лазерну епіляцію. Причина в тому, що після процедури не можна засмагати тиждень, інакше є ризик отримати опіки і пігментацію шкіри. Після закінчення терміну обов’язково потрібно користуватися кремами з SPF, причому, навіть для закритих ділянок тіла.

Також не рекомендується відвідувати лазню або сауну протягом тижня-двох після епіляції. Всіх цих правил необхідно дотримуватися, інакше отримаєте роздратування і запальний процес.

Роздратування після епіляції або депіляції – як прибрати

Запалилася шкіра, почервоніла від спеки або тертя об білизну – скористайтеся дитячим кремом від попрілостей, тальком або засобами з декспантенолом. Уникайте попадання ультрафіолету на ділянки шкіри і ні в якому разі не обробляйте їх спиртом.

Не приймайте гарячий душ, намагайтеся менше намилювати шкіру і відмовтеся від сильно пахнуть гелів.

Зняти роздратування допоможе лід, загорнутий в натуральну тканину. Прикладайте його до запаленої ділянки на кілька хвилин, щоб заспокоїти шкіру. І не забувайте перед виходом на вулицю користуватися сонцезахисними кремами.