Гірко онлайн: заяву на реєстрацію шлюбу можна буде подати через Дію

Збір коштів на потреби армії України
05.09.2021

Гірко онлайн: заяву на реєстрацію шлюбу можна буде подати через Дію

Вже цієї осені українські молодята зможуть подати заяву на реєстрацію шлюбу через портал державних послуг “Дія”.

 

Про це повідомляють на сайті.

1 вересня, була прийнята постанова, завдяки якій ми спільно з Мін’юстом зможемо реалізувати послугу подання заяви на реєстрацію шлюбу через Дію, щоб життя українців було ще зручнішим. Також для зручності громадян та уникнення черг українці зможуть подати заяву для отримання повторних свідоцтв про шлюб, народження, смерть, зміну імені та отримати витяги з державного реєстру актів цивільного стану громадян,

— зазначив керівник з розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік.

Дана послуга на сьогоднішній день перебуває у розробці та буде презентована у жовтні на Diia Summit.

Обіцяють сростити послуги, скоротити поля для заповнення заяв, забезпечити зручну оплату, а також надати можливість отримання витягу поштою або у відділі ДРАЦС — можна буде замовити видачу 7 видів витягів.

При цьому фізичні особи не пред’являтимуть документів про державну реєстрацію актів цивільного стану, якщо відомості, що містяться в таких документах, наявні в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян, а також матимуть змогу сплачувати адміністративний збір безпосередньо на порталі “Дія”, без подання до відділу ДРАЦС документів про внесення плати.

Зазначається, що українці також зможуть подати через “Дію” заяву для отримання повторних свідоцтв про шлюб, народження, смерть, зміну імені та замовити видачу 7 видів витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Послуги реалізовані завдяки співпраці Міністерства юстиції, Міністерства цифрової трансформації та програми EU4Digital.

 

, переглядів: 550

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *