Gmail святкує 15-річчя: як першоквітневий жарт виявився головним поштовим сервісом планети

Збір коштів на потреби армії України
09.04.2019

Gmail святкує 15-річчя: як першоквітневий жарт виявився головним поштовим сервісом планети

У 2019 році поштовий сервіс Google Gmail святкує своє 15-ліччя. Можете собі уявити, що вже виросли люди, які не знали нашого світу без нього. Мало хто знає, але коли 1 квітня 2004 року Google вперше анонсував випуск свого поштового сервісу, багато користувачів подумали, що це такий жарт.

Власне, припустити, що Gmail – це не прикол, було дуже складно. Адже, попри дату в 1 квітня, навіть офіційний прес-реліз був написаний у не зовсім діловому стилі. Документ починався словами: «Попри нестримні спекуляції ЗМІ, Google Inc. сьогодні оголосив про тестування оглядового випуску Gmail – безкоштовного, заснованого на пошуку поштового веб-сервісу». А трохи далі була фраза «Мільйони M&M’s пізніше з’явився Gmail». В офіційному прес-релізі є ще купа кумедних моментів, які не сприяли тому, щоб поштовий сервіс сприймали серйозно, а не першоквітневим жартом.

Повірити в реальність цього сервісу також було складно через заявлені ним фантастичні можливості для того часу: 500 тисяч сторінок пошти або 8000 мегабайтів дискового простору. І в цьому обсязі можна було шукати, як у Google. Для порівняння, найближчі конкуренти – Hotmail та Yahoo – пропонували від двох до чотирьох мегабайтів.

Журналіст The Washington Post Майк Масгроув уже 2 квітня опублікував статтю, в якій він запитав у експертів, що вони думають про Gmail, а також його монетизацію через вбудовану рекламу. «Значна частина репутації Google базується на чистому білому сайті без відволікань, – розповів аналітик Jupiter Research Нейт Елліот. – Я досі не переконаний, що це не жарт». Сам Масгроув нагадав, що того ж дня Google презентувала кілька інших фейкових новин, разом з відкриттям офісу на Місяці.

Одними з перших про реальність Gmail заговорили CNN, які повідомили, що сервіс не є жартом, але для нього вибрали жартівливий час. Окрім того, чи є Gmail жартом, журналісти відразу почали бити на сполох щодо приватності. Із цим сервісом користувачі її позбувалися, а сам сервіс є зручним інструментом для Google дізнаватися про користувачів більше, аналізувати їхнє життя та продавати цю інформацію стороннім організаціям. «Це чорний хід для доступу до вмісту вашої пошти без відкриття вашої пошти», – розповів юрист Кевін Бенкстон виданню The Washington Post.

Сьогодні технологічні компанії відіграють головну роль у поширені неправдивих новин, маніпуляції суспільною думкою та розпалюванні ворожнечі. Витоки приватних даних користувачів при цьому стали звичною річчю і часто сприймаються як щось природне. «Чорт візьми, так», – кажуть засновники Google.

За матеріалами: THE WASHINGTON POST

, , переглядів: 1 267

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *