Існує цілий перелік видів нарізки сирів. Можна сказати, що це стало традицією. Адже якщо невірно нарізати такий делікатний продукт, ви просто його зіпсуєте. Щоб цього не сталося, потрібно володіти секретами нарізки будь-якого сиру, інформує Ukr.Media.

Виявляється, техніка нарізки сиру безпосередньо залежить від його форми. Якщо не враховувати цей ключовий момент, ви, швидше за все, не зможете повною мірою насолодитися ароматом і багатством смаку того чи іншого сорту сиру. Певні сорти сиру мають специфічну структуру і їх нарізати непросто. Вони або кришаться, або прикро липнуть до ножа, або втрачають первісну форму. Ось кілька “сирних” хитрощів, які можуть дуже вам стати в нагоді.

Що необхідно знати про нарізку сирів

Ось ми і підійшли до питання, чим же розрізняються сорти сиру. Адже саме від цього залежить спосіб нарізки.

А кожна господиня хоче, щоб сир на її столі виглядав естетично і служив справжньою кулінарною прикрасою.

Круглі, маленькі і плоскі сири

Перед нарізкою м’яких круглих сирів необхідно відправити ніж в гарячу воду.

Невеликий м’який сир, такий як камамбер, правильно нарізати на однакові скибочки трикутної форми (як ви нарізаєте торт). Сир потрібно починати нарізати від середини до країв. Не забудьте, що ніж повинен бути дуже добре наточений.

Якщо у вас саме такий сир, головне, щоб він не прилипав до ножа. Тому, як уже згадувалося вище, ніж повинен перед нарізкою побувати в гарячій воді.

Нарізаємо правильно сир брі

Сир сорту брі і схожі на нього — великі і круглі — нарізають великими скибочками, а після ділять їх навпіл за допомогою спеціальної струни або ножа з перфорацією. У цьому варіанті нарізки теж корисно потримати ніж в гарячій воді. Як альтернатива — змастити лезо оливковою олією.

Сир циліндричної конфігурації

До таких відносять, наприклад, козячий сир. Сири цієї групи нарізають в якості інгредієнта в салати або на тости. Сир цей ніжний і нарізати його слід не дуже тонкими скибочками, щоб не зіпсувати його зовнішній вигляд. Вам знадобиться надзвичайно гострий і зволожений ніж. Його рекомендується змочувати перед кожним розрізом, щоб сир не розкришився і не лип.

Твердий сир типу манчего

Тверді сири традиційно нарізають у формі трикутників. Фахівці радять робити це при кімнатній температурі повітря.

У процесі виробництва твердий сир піддається пресуванню. А щільність його залежить від віку: чим «старше» сир, тим вища його щільність. Отже, витриманий щільний сир нарізається спеціальним ножем з двома рукоятками.

Спочатку потрібно розрізати сирну головку навпіл, потім — на чотири частини. А ось тепер — кожну частину на однакові трикутники товщиною в п’ять міліметрів.

Нарізаємо сир пармезан

Пармезан також відноситься до твердих сирів, він відрізняється пікантним смаком. Зазвичай його вживають як доповнення до пасти, лазаньї та інших страв, що відносяться до італійської кухні. Пармезан не обов’язково нарізати (тим більше, для перерахованих страв). Його можна натерти на тертці або нарізати у вигляді дрібної стружки.

Блакитний сир з цвіллю

Маються на увазі сорти рокфор і дорблю. Сири ці напівтверді, з високим відсотком жирності. Нарізка їх представляє певні складності. Навряд чи у вас вийдуть ідеально рівні скибки. У даному разі зручно користуватися дротяним ножем. Якщо у вас блакитний сир в упаковці, його можна покласти на бік і нарізати віялом.

Ось ще корисна порада для нарізки будь-якого сиру. Виявляється, для цієї мети прекрасно підійде зубна нитка (тільки слід вибирати нитку без ароматизатора).

Як нарізати сир за допомогою зубної нитки

  • Відірвати нитку дещо довше, ніж ваш сир
  • Провести ниткою по уявній лінії розрізу

Тепер у вас не буде ніяких крихт, відламаних шматочків і відходів улюбленого сиру. Він завжди виглядатиме естетично і апетитно, як самостійна страва і в якості інгредієнта теж.