Римсько-католицька церква і більшість протестантських церков відзначають Різдво Христове за григоріанським календарем – у ніч з 24 на 25 грудня. День 24 грудня, напередодні Різдва, називають Різдвяним Святвечором (Надвечір`я Різдва, Вігілія).
У цей день віруючі християни західного обряду постять до першої вечірньої зорі. І хоча суворий піст в Різдвяний Святвечір не є обов`язковим, але його традицій дотримуються у багатьох країнах світу.
Свята Вечеря (Вігілія), як правило, складається з пісних страв. На святковому столі часто накривають прибор для когось із померлих, відсутніх родичів або подорожніх. Перед сімейною вечерею читається уривок з Євангелія, у східноєвропейських країнах, над столом переломлюють освячені облатки (пісні хлібці). Після цього всією родиною віруючі католики та протестанти вирушають у церкву на велику різдвяну месу, яка починається опівночі й триває цілу ніч.
Разом з римо-католиками Різдво в ніч на 25 грудня святкують протестанти: лютерани, віряни англіканської церкви, частина методистів, баптистів і п`ятидесятників, а також 10 з 15 помісних православних церков світу, що користуються Новоюліанським календарем, який поки що (до 2800 року) збігається з Григоріанським календарем.
Віруючі східного обряду (православні церкви Єрусалимська, Грузинська, Українська, Російська, Польська, Сербська), афонські монастирі, а також греко-католики і деякі протестанти, що живуть за Юліанським календарем, зустрінуть Різдво Христове 7 січня.
Вірменська апостольська церква, що живе за власним календарем, зустрічає Різдво в ніч на 6 січня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: